Wpis z mikrobloga

(Wpis nr. 175)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie coś wyjątkowego, bo film którego... ja nie oglądałem! :P
Uwierzcie, serio, NIGDY o nim nie słyszałem, nawet nie miałem pojęcia że coś takiego istnieje :/
I to pomimo tego że jest wszędzie określany jako kultowy, król giełdowych kaset video (nigdy nie trafił do wypożyczalni, i to głównie dlatego mnie ominął) , oglądany aż do zdarcia taśmy, itp...
Dopiero teraz ktoś mi o nim napisał i polecił ;)
To włoska produkcja, widowiskowa akcja science-fiction.

" Paco - maszyna do zabijania "
(**"Hands of Steel" / "Atomic Cyborg"** / "Vendetta dal futuro" , 1986)

Niedaleka przyszłość.

Cyborg - Paco - zostaje zaprogramowany do zabicia naukowca, który trzyma los ludzkości w swoich rękach. Nie udaje mu się to,

potem ukrywa się w restauracji na pustyni prowadzonej przez kobietę, która go zaczyna lubić.


Nie znam fabuły, a opis jest lichy, więc wspomogę się częścią komentarza z Filmwebu...

Napakowany Paco (Daniel Greene) jest cyborgiem, stworzonym do zabijania - niczym Terminator, o czym świadczy scena rozcinania mechanicznej dłoni (trudno powiedzieć dlaczego bohater to robi, bo nic mu się nie uszkodziło!).

Paco buntuje się przeciwko swym mocodawcom, gdyż przypomina sobie o swym życiu przed zamianą w posłusznego robota. W pościg za rebeliantem wyruszają inne roboty, w tym blondynka z łuskami na karku...

**Intryga jest ciekawa, a na brak akcji nie można narzekać. Dużo bójek, strzelanin oraz samochodowych pościgów, napakowany cyborg, wątek miłosny, wybuchy, miażdżenie czaszek, walka "na rękę", strzały z lasera, scenka w klubie Go-Go...

Paco napina klatę i bicepsy jak na każdego szanującego się elektronicznego mordercę przystało.

Jego dwa najwięksi przeciwnicy to złowieszczy szef (John Saxon-niezmiennie w drogim garniturze) i dwumetrowy kierowca ciężarówki (George Eastman). Co ciekawe, tych dwóch nie współpracuje ze sobą. Dla Saxona likwidacja Paco jest kwestią ochrony interesów, a dla Eastmana zemstą za odbicie dziewczyny, pięknej Janet Agren.

To nie do końca typowe włoskie kino futurystyczne, które zazwyczaj ukazywało świat po Apokalipsie, hordy zmotoryzowanych band walczących o wodę i benzynę, itp. Tymczasem tutaj cyborg o ludzkim sercu stawia czoło złej korporacji oraz agresywnym kierowcom ciężarówek. Dobra zabawa!


Zwiastun.

Strona Filmweb.

Film on-line, wersja z dubbingiem angielskim i polskimi napisami, 1080p, cda.
[
[⇨ LINK ⇦]](https://www.cda.pl/video/3799336ca)

Wersja oryginalna, po włosku, z napisami PL, 720p, o kilka minut krótsza (?) od tej powyżej, po angielsku.
[[ - Link - ]](https://www.cda.pl/video/303213691)

→ #zlotaeravhs ←**
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#cyborg #scifi #filmnawieczor #ogladajzwykopem #nostalgia #gimbynieznajo #wykopplus30club

Montago - (Wpis nr. 175) 
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie coś wyjątkow...

źródło: comment_iJ8GW5uHMrpMsxA6MEowqT0waBhvAlT9.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Paco - maszyna do zabijania


@Montago: Oglądałem pod tytułem "Paco - maszyna śmierci".

BTW: kiedyś miałem w domu taką małą książeczkę - almanach zawierający opis kilkuset filmów jakie można było wówczas obejrzeć na VHS. Teraz mi się przypomniało i będę miał kolejny powód do żalu za utraconymi artefaktami młodości. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dzięki pan mózg.
  • Odpowiedz
@Bartholomew:

Co do tytułu nasz rację, "Paco - maszyna śmierci" jest wszędzie podawana.
Pomyliłem się w tytule, bo albo gdzieś przeczytałem tę inną wersję, albo zasugerowałem się innym filmem :/

W 1990 kupiłem "Katalog Kaset Video" firmy Comfort - i kilka razy go wtedy od deski, do deski przestudiowałem :D
Do dziś gdzieś go mam, jak i tom 2 , i zbiorcze wydanie z 93 r., gdzie było opisane 10.000 tytułów
  • Odpowiedz