Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirki odebralem mieszkanie developerskie i w salonie zalegal mi obrzydliwy wielki grzejnik. Wywalilem go i sprzedalem i mam zamiar teraz kupic jakis elegancki pasujacy do cegly na scianie. Musze sie przejmowac jakims developerskim/spoldzielczym widzimisie ze niby nie mozna ruszaac instalacji grzewczej? Ktos z was wymienial grzejniki?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 18
  • Odpowiedz
@fotszyrzk: @kibiklops: Technicznie rzecz biorąc powinieneś wystąpić o warunki jakie musi spełniać grzejnik żebyś mógł go podpiąć. Bo podłączając aluminiowy grzejnik do instalacji miedzianej możesz mieć przez to problemy. W niektórych inwestycjach instalacja CO nie jest własnością nabywcy i ingerencja może słono kosztować w przypadku awarii.

Wystap z pismem do developera i zobacz co napisze - jak się okaże że masz aluminiowy grzejnik na instalacji gdzie jest miedź to zaczniesz
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
@McRancor Nie rozumiem czemu mialyby byc problemy z dopasowania aluminiowego grzejnika do instalacji ? Odrazu celowac w stalowy jak cos ?

Nie bardzo mam ochote sie "wystawiac" developerowi :/ Wiadomo ze uczciwy Polak zawsze dostaje podwojnie :P

PS.Ze sciany wystaja rury plastikowe, o to chodzi?
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
@kibiklops a czy generalnie developer moze zmusic mnie do kupienia grzejnika wystarczajaco mocnego do pomieszczenia skoro np lubie siedziec w zimnie, albo generalnie przykrecam zawsze na zime grzejniki do zera
  • Odpowiedz
@fotszyrzk: To że masz plastik przy grzejniku nie znaczy że dalej nie ma miedzianej instalacji.

Jeśli nie zrobisz tego w 100% zgodnie ze sztuką, to jak będzie zalanie i wyjdzie że masz grzejnik niezgodny z normami dla tej instalacji - zgadnij kogo ubezpieczalnie dojadą z regresu.

To nie jest Twój dom na Twojej ziemi gdzie możesz robić co chcesz - ingerujesz we wspólną instalacje i nie możesz tego robić na dziko.
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
@McRancor ale sam fakt zalania raczej nie ma nic wspolnego z doborem aluminiowego grzejnika do miedzianej instalacji ? Szczerze mowiac to nie widze ngdzie ostrzezen by takiego rozwiazania nie stosowac?
  • Odpowiedz
@fotszyrzk: Jeżeli ubezpieczyciel wykaże że do rozszczelnienia doszło przez korozję wżerową spowodowaną niepoprawną instalacją grzejnika to nie wybronisz tego. Ostrzeżenia są, między innymi będą w warunkach jakie dostaniesz od developera jeśli o nie wystąpisz.
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
@McRancor a pomijajac kwestie ubezpieczeniowe to czy swiadomie.moge sobie zamontowac grzejnik za slaby? bo zwyczajnie nie lubie dogrzewac zima, a wydawanie kasy na wielki grzejnik mi jest nie na reke?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fotszyrzk: grzejnik musi spełniać wymogi instalacji spółdzielni mieszkaniowej i jej instalacji, jak dasz zły, to sąsiad może mieć za zimny lub za gorący grzejnik i wtedy zaczyna się problem. nie rób tego na dziko, pismo do spółdzielni i kontakt z konserwatorem, bo później przy jakiejś szkodzie będziesz miał problem
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
@lolek43 a jak to sie ma do tego kto jaka woli temperature. Przeciez nikt mnie nie zmusi do dobrego dogrzania mieszkania do temp 24 stopni skoro np lubie 20 stopnie w zimie ? Co z tego ze zamontuje wlasciwy grzejnik jak bede mogl go w kazdej chwili odciac ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fotszyrzk: poczytaj o przepisach, złą mocą grzejnika możesz zaburzyc instalację u sąsiada i to nie chodzi o to czy masz na maxa odkrecony czy nie.
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
@lolek43 nie rozumiem, wytlumacz mi to, moge kupic wlasciwy grzejnik i go skrecic do zera, odciac i wszystko juz u sasiada bedzie w porzadku? Przeciez moc grzejnika juz z zalozenia jest dopasowywana przez developera na oko, bo przeciez nikt nie bierze pod uwage usytuowania mieszkania, to czy jest od strony studni itp. W ostatnim mieszkaniu mialem przez cala zime w kawalerce odciety jedyny grzejnik pod.oknem, bo mieszkanie bylo od strony studni, i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fotszyrzk: kolego sam wymieniłem grzejnik jeszcze że starego zeliwnego z zeberkami na taki mniejszy aluminiowy. zgłosiłem konserwatorowi chęć wymiany na taki i tak, sprawdził parametry, zatwierdził, spuscił wodę, wymienił, napełnił piony, sprawdził szczelność, cyk dokumentacja do spółdzielni, za wymianę 150 zł, mam dupochron, że jak coś #!$%@? to ja mam to legalnie wymienione.
Ja też się nie znam na instalacjach c.o. ale jak poczytałem jakie cyrki są jak coś zepsujemy sami
  • Odpowiedz
via Mikroblog+
  • 0
@lolek43 Ok :) postaram sie poprosic o takie cos, ale poki co jak pytam o jakies inne sprawy spoldzielcze to nikt nic nie wie :p Spodzielnia dopiero powstaje
  • Odpowiedz