Wpis z mikrobloga

W następnych wyborach zagłosowałbym na partię, która w programie miałaby: legalną aborcję niezależnie od okoliczności, legalną eutanazję w wybranych przypadkach, całkowity rozdział kościoła od państwa i zaprzestanie finansowania kościoła z podatków, usunięcie religii ze szkół itd. itp.
Jednocześnie nigdy nie zagłosowałbym na partię mającą jakieś socjalistyczne zapędy XD
Dlaczego nie ma takiej partii? ( ͡º ͜ʖ͡º) #polityka
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tina8: No właśnie. Brakuje ugrupowania, które nie byłoby po lewej, nie byłoby po prawej, tylko po prostu w programie miało zdroworozsądkowe postulaty ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Pan_Mysz: O to mi właśnie chodzi, ty to ubrałeś ładnie w terminy. Dziwi mnie to strasznie, bo wydaje mi się, że ideały takiej partii byłyby bliskie sporej części społeczeństwa, zwłaszcza tej młodszej. A coś takiego po prostu nie istnieje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Alex_mski: wiesz niekoniecznie. Dużo młodzieży popiera niestety PiS. Jak kiedyś był taki test preferencji wyborczych i wywalało Cię na którejś ćwiartce układu współrzędnych to mnie wywalało tam, gdzie nie ma żadnej partii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Alex_mski sam studiuję medycynę, miałem nawet embriologię jako osobny przedmiot i kiedyś podobnie się zapędziłem...

Dla mnie ten temat jest zwyczajnie trudny, bo i nie łatwo jest rozsądzić, w którym momencie zaczyna się człowiek.

Polskie prawo dopuszcza trzy powody legalnej aborcji - ciężko chore dziecko/gwałt/zagrożenie życia matki i jakoś nie bardzo dziwne mi się wydaje 'zmuszanie' ludzi do brania odpowiedzialności za swoje czyny.

Z drugiej strony myślę, że powinny być dostępne
  • Odpowiedz
@Alex_mski chociaż może i usuwanie zarodka, nie jest niczym tak złym, to ciężko mi to jednoznacznie rozsądzić. Zarodek jest do 8/9 tygodnia i kształtują się już w tych tygodniach neurony.
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Wlasnie dlatego ten kraj to chlew obsrany gownem, bo juz wam te lby tak wyprali, ze gowno was obchodzi gospodarka, energetyka, system emerytalny czy podatki. Tylko zyjecie jakimis gowno problemami ktore w ogole nie maja wplywu na normalne zycie w tym kraju.
  • Odpowiedz