Wpis z mikrobloga

@KrasiwyMalcik: sarb 033 to dla wielu zegarek idealny. Jeden do wszystkiego. Seiko nie produkuje ich więcej więc cena wystrzeliła w kosmos. Mechanizm 6R15, niby premium (tfu) , około 50 godzin rezerwy mocy. 21600 uderzeń na godzinę. Jak poczytasz trochę o tym mechanizmie to zauważysz, że dużo osób w pewnym momencie ma poważne problemy z tym mechanizmem co skutkuje jego wymianą. Pyznajmniej na zachodzie. Może w Polsce ktoś to poprostu naprawia. Prawdopodobnie
@AllieCaulfield: dzięki bardzo za informacje, myślalem wlaśnie że to właśnie mechanizm sprawia że jest wyjątkowy, chyba będę skłaniał się do certiny bardziej. A czy powermatic jest taki zły jak go piszą czy chodzi tylko o niektóre części, które teraz są z tworzywa?
@KrasiwyMalcik: Powermatic... Temat rzeka. Zależy kogo zapytasz. Kolega @thewickerman88 (naczelnik bojówki antypowermatic) ma prawdopodobnie przygotowany tekst do "kopiuj/wklej" w tym temacie. (mam rację?? ;)

Zegarki z Powermatic I inne ich pochodne (werki Hamiltona), to zmodyfikowane ETA. Obniżona częstotliwość i możliwe że dłuższa sprężyna żeby wydłużyć czas rezerwy mocy. Jakieś części są silikonowe. Do tej pory nie znalazłem informacji które to części (prawdopodobnie cały wychwyt). Nowe Omegi Seamaster, też mają niektóre części
@KrasiwyMalcik: Miałem przez pewien czas DS-1 czarną na ETA-2824-2 i SARB033 na 6R15D. W skrócie:

+ Oba bardzo ładne, ale imo SARB wygląda dużo bardziej premium. Oczywiście 033, bo np. 017 imo wygląda znacznie gorzej.
+ Oba mają przyjemną bransoletę, w trochę innym stylu.
+ Oba mają przeszklony tył z widocznym mechanizmem

Certina:
+ Mechanizm ma wyższą częstotliwość niż w SARBie
+ Mimo mieszanych opinii obstawiałbym tą Etę także jako mniej
@KrasiwyMalcik: myślę, że jeśli skx 013 masz I leży ładnie na nadgarstku to Sarb będzie leżał równie dobrze. Oba zegarki mają 44mm "lug to lug". Certina (koperta 39mm) ma "lug to lug" 48mm
Gdyby jednak Ci się nie podobał to dość łatwo go sprzedać dalej. Chyba łatwiej niż Certinę.
@KrasiwyMalcik: w tym budżecie to rzeczywiście Sarb lub Certina. Jako zegarek
codzienny/może na jąs okazję również.
Osobiście chyba poczekalbym jeszcze trochę i kupił coś od Stowa. Coś 40mm (najlepiej z Unitas w środku). Kłopot jest jeśli chcesz coś mniejszego. Stowa ma zegarki poniżej 40mm ale to wtedy 36 mm (super jakby było coś 38 lub 39mm).
Ewentualnie Hamilton Intra-Matic H38455751 (38mm) pic rel
AllieCaulfield - @KrasiwyMalcik: w tym budżecie to rzeczywiście Sarb lub Certina. Jak...

źródło: comment_F6ZUKgODEpCWifVvDiGK7zEqbH2IvXh6.jpg

Pobierz
@KrasiwyMalcik: cenowo chyba podobnie. 38mm I "lug to lug" 44mm, więc tak samo jak Sarb. 10mm grubość. To bardzo ładnie. W środku bardzo dobra ETA 2892-2 stosowana wcześniej w dużo droższych zegarkach. Ten zegarek jest taki trochę vintage bez ryzyka jakie niesie kupno vintage zegarka :) jak pewnie zauważyłeś (choć pewnie nie zauważyłes ;)), ten zegarek nie ma wskazówki sekundowej. Trochę kiepsko bo odbiera to przyjemność patrzenia na dość płynny ruch