Wpis z mikrobloga

@neonkis: raczej mało kto ma taki rower, bo się średnio opłaca... W sensie osprzęt trochę za słaby - przerzutka trekkingowa/rekreacyjna, korba na kwadrat, przednia claris. Za to spory plus to rama stalowa na rurkach reynoldsa
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@brachistochrona Mogę go mieć za 2800, w tej cenie mogę kupić triban rc500 ma lepszy osprzęt ale jeździłem dziś na nim i jakość wykonania jest słaba i bardzo lata przerzutka tylnia myślę że w terenie będzie to bardzo uciążliwe. Jest jeszcze słynny Romet aspre nie widziałem go na żywo ale obawiam się że będzie to coś w stylu tribana. Znalazłem jeszcze kross eskr 2.0 w tej cenie ale nie widziałem go a
  • Odpowiedz
Czy ta korba na kwadrat to jest aż tak duży minus?


@neonkis: Raczej nie, po prostu razi przy rowerze za taką kasę. Natomiast jak się zużyje to możesz już sobie wymienić na coś współczesnego. Główny minus to upierdliwość przy wymianie suportu, bo tu korby są klinowane na ściętym ostrosłupie (czyli na tym "kwadracie"). Ostatnio w swoim zmieniałem korbę, to musiałem ją ciąć szlifierką...

Gorzej trochę, że to jest napęd 8 rzędowy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
W tribanie łańcuch latał, kupiłem dziś tego Fuji jedzie się na nim jak czołgiem przez wszystkie nierówności :D natomiast jest taki problem ze jeśli ustawie mały blat na przodzie to z tyłu nie mogę wrzucić małego bo łańcuch ociera i tak samo jest jak wrzucę duży blat z przodu to nie mogę z tyłu bo trze o przerzutkę przednią. Mam go na dodać aby jeszcze raz wyregulować ?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Czyli muszę się nauczyć jeździć na nowym sprzęcie :D jak na razie po kilkudziesięciu kiloetrach jestem mega zadowolony :D
  • Odpowiedz
Hej @neonkis: jak wrażenia z jazdy fuji jari 2.5?

Cześć, pisaleś z miesiąc temy że kupiłeś rower fuji jari 2.5
mozesz się podzielić wrażeniami z jego uzytkowania?

jak napęd, 2 x 8 wystarcza? i jak opony, nie ma za duzych oporow toczenia (chyba że zmieniłeś fabryczne)?

Pytam bo chyba jutro będę go kupował
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@satreey
Przejechałem jakieś 300km po szosie i drogach leśnych.
Przerzutki mi wystarczają na podjazdach np "górka śmierci" w Opolu bez problemu daje rady, Max prędkość jaka jechałem to 50km i miałem w zapasie jeszcze jedną przerzutkę. W terenie tylnia przerzutka nie hałasuje ani zbytnio nie lata. Jeździ mi się dużo lepiej i szybciej niż na triban 100.
Minusy które zauważyłem to obcierajcą a linka o ramę przy kierownicy, ogólnie te linki które
  • Odpowiedz