Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #intel #cpu

Gdzie i jak uwolnię CPU od spowalniania?
Wszystkie luki, które Intel znalazł, załatał spowolnieniem procesora, mój akurat był podatny na ataki i dostał te łatki.
Gdzieś latał mirek, który wiedział, jak usunąć te łatki (nie używam PC do jakiś przelewów 500 000 000) więc chętnie sobie przywrócę prędkość CPU
i7 6700
  • 8
@cysiekw: Gdzieś widziałem info o 40%

Mimo tego mam wielowątkowe gry, używam też programów graficznych i silników gier do programowania.
Tak samo korzystam z PC do wielu zadań poza grami, więc 5% nawet jest dla mnie sporą różnicą
@Deadlyo: mirek wycz napisał ci już czego masz użyć - inspectre, zrób sobie testy na aktualnym systemie i potem po de aktywacji zabezpieczenia ... pochwal się ile ci "urus" wynik ( ͡º ͜ʖ͡º)... poza tym nie jest to tylko łata na windowsa a również update mikrokodu cpu oraz pewnie łata na intel management engine, a tego nie cofniesz bez zmiany biosu
@cysiekw: to średnio, się #!$%@?, to sprzedam MOBO+CPU i kupie sobie porządną firmę AMD
Wynik urośnie pewnie mało, ale jednak jakaś różnica będzie, a jak ktoś koduje 12h to jednak widać potem stres bo coś działa o sekundę dłużej.

Grafika to samo, ogólna praca na tym jest potem stresująca a świadomość o tym jeszcze potęguje te odczucia