Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie co robić. Ponad miesiąc temu dałem się namówić na zakup przedmiotu wartego 200 zł na OLX za przedpłatą na konto. Dostałem imię i nazwisko oraz numer konta, jak oczywiście się domyślacie potem się okazało dane te były fałszywe i zostałem oszukany (tak wiem, od tamtego momentu tylko odbiór osobisty). Sprawa wylądowała na policji i jednocześnie zgłosiłem to do banku. Dzisiaj patrzę na rachunku i widzę, że pieniądze pojawiły się z powrotem. Z treści przelewu wynika, że to pieniądze wyegzekwowane przez bank. No i tu pojawia się pytanie czy powiniem wycofać sprawę na policji, bo pieniądze odzyskałem, czy jechać dalej z pieniaczem?

#policja #olx #oszukujo

Co dalej?

  • Wycofać 5.3% (4)
  • Jechać dalej 94.7% (71)

Oddanych głosów: 75

  • 10
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl: raczej nie, użytkownik od 2014 na OLX (swoją drogą podziękowanie dla OLX za zabezpieczenie wszystkich danych i wydanie policji), miał ogłoszonych dużo rzeczy i wszystko opisane z odbiorem osobistym. Nie wydawał się być oszustem. Oczywiście po przelewie kontakt się urwał. Wiadomości odczytywał, ale nie odpisywał. Liczył może na to że ze względu na kwotę sobie odpuszczę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@struksik: policja jest od tego żeby dostał karę za oszustwo i się odczuł, i czym innym jest odzyskanie pieniędzy, a czym innym kara za przestępstwo i obie rzeczy powinny być wyegzekwowane
  • Odpowiedz