Wpis z mikrobloga

Hej Mirabelki i Mirki. W piątek ruszam z różową do Wilna, świętować w samotności rocznicę i przy okazji coś zobaczyć. Co polecacie? Wiem, że chcę zobaczyć wieżę telewizyjną i tam zjeść (trzeba wcześniej rezerwować, czy raczej miejsc nie brakuje?), muzeum KGB i muzeum bursztynu. Co jeszcze warto zobaczyć? Katedry, kościoły średnio nas interesują. Będziemy tylko do niedzieli, więc w sumie nie całe trzy dni. Poruszanie się własnym autem to dobry pomysł? Czy lepiej rozważyć jakieś taxi/uber albo komunikację miejską? Kto był nie dawno, to mile widziane rady, polecenia itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#podroze #podrozujzwykopem #litwa #wilno
  • 11
@Zbyszek_Kudriawcew raczej miejsc nie brakuje. No musisz bozie nasza w ostrej bramie zobaczyć ( ͡º ͜ʖ͡º) po co poruszać się czymkolwiek innym, niż nogami? To małe miasto, najważniejsze rzeczy są obok siebie. Można przejechać się też na cmentarz w Rossie (to samochodem), a resztę ogarniesz piechotą. Koniecznie idź na dzielnice "uzupia", jest urokliwa i mają nawet własną konstytucję.
@Zbyszek_Kudriawcew własne auto spoko, to Europa więc jeździsz praktycznie jak u nas tylko uważasz bardziej na mandaty bo w € xD
Zobaczcie może po rodze zamek w Trokach :) ładne, urokliwe miejsce :) samo Wilno jest niewielkie i dużo do zwiedzania nie ma
@banjo: Wiem, że miejsc sporo, ale nas czas ogranicza i chciałbym maxa wycisnąć z tych trzech dni. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak da się obskoczyć pieszo jeszcze lepiej.
@DdNikaa: Zamek mamy w planach i chcemy go zahaczyć. Ogarniemy o co chodzi, czy jakiś przewodnik trzeba kupić, albo przewodnika brać?
@Zbyszek_Kudriawcew samo Wilno i trzy dni to wystarczająco. A zamek w Trokach to nie polecam, cepeliada straszna, już lepiej na nas Malbork jechać. Najlepiej to sobie zrób listę miejsc i podziel wszystko na trzy dni, żeby nie latać po mieście jak szalony.
@Zbyszek_Kudriawcew: Polecam hotel blisko centrum. Np. Martiott, wszędzie dojdziesz spacerkiem na pieszo. Do wierzy telewizyjnej będziesz raczej musiał podjechać autem (w restauracji nie jest drogo). Polecam jeszcze muzeum iluzji ale 10€ od osoby (najdroższa atrakcja). Oczywiście musicie zjeść danie regionalne jakim jest cepelin (tak się chyba pisze). No i z atrakcji poza wymienionymi w komentarzach warto zobaczyć republikę Zarzecza (jest blisko centrum). Ponadto dużo Polskich akcentów, wiadomo Mickiewicz itp. Aha jeszcze
@Zbyszek_Kudriawcew Ostra Brama jednak must seen, zobacz jeszcze pomnik Mickiewicza. Ja miałam to szczęście, że kwatera w samym centrum i kilka kroków do Starego Miasta. Własnym autem możecie podróżować bez problemu. Zobaczcie całą starówkę najlepiej, okolice ratusza - tam jest mnóstwo wspaniałych knajpek i kawiarni, idealne miejsce do wieczornych spacerów. Resztę ważniejszych miejsc już wymieniłeś.