Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić upgrade kompa. Posiadam GTX 1060 6GB kupionego za kolosalne pieniądze w tym roku (przepłaciłem :(). I zastanawiam się czy z tą karta i myśląc przyszłościowo lepiej kupić:

Ryzen 5 3600 + x570 płyte + ram Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX
Ryzen 5 2600 + MSI tomahawk + Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX
Ryzen 5 2600 + MSI tomahawk MAX +Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX
Ryzen 5 3600 + MSI tomahawk MAX/tomahawk. + Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX

Z jednej strony chcę "przycebulić" ale z drugiej nie chcę później żałować, że nie dołożyłem. Co proponujecie?

Mam jeszcze teraz chłodzenie procka Silentum PC Spartan 3 PRO he1024 i niby jest pod AM4, więc czy jest lepszy od boxowego i czy do płyt będzie pasować?

Sorki za misz masz ale wiem, że na Was zawsze można liczyć :).

Komp w sumie do grania ale nie na full detalach. Wolę mieć stabilność gry niż efekty graficzne.
#ryzen #amd #komputery
  • 17
@Falcinho: W sensie X470 naturalnie też ma dostęp do dysków M2 na interfejsie NVMe, to są diabelnie szybkie dyski, który jako gracz rzadko kiedy zauważysz, a co dopiero jeszcze szybsze oferowane na X570, to jest kompletnie niepotrzebny dodatek jeśli nie wykorzystasz tego do pracy.

Ja sam mam Asus Prime Pro, najtańsza płyta X470 z 6 pełnymi fazami na sekcji zasilania, spokojnie ogarnie nawet OC Ryzena 7.
@Falcinho: Ogólnie co ciekawe ceny X470 lekko skoczyły po premierze nowych Ryzenów. Płytę o której piszę można było dostać tuż przed premiera za 550 zł, teraz już są po 700 zł.
Wszystko przez to, że X570 nie oferuje niczego ciekawego, a wręcz cofa się do tyłu, bo producenci zaoszczędzili na nich i wstawili wentylatorki... W efekcie masz droższą płytę z głośnym piździkiem. Dlatego nadal sprzedają się głównie B450 i X470
@ediz4 Ale b450 czy x470? Bo tak patrzę to gugabyte i Asus z b450 maja 16MB Flasha, mimo tego ogarnęli płyty, czy trzeba brać z lepszym chipsetem?

@Falcinho zależnie od budżetu, jak masz kapuchę to brałbym 3600, oczywiście można za jakiś czas wymieniać, ale ja już zbyt leniwy na to jestem