Wpis z mikrobloga

Chłopy kto się zajmuje naniesienem planu budynku na działkę? Chodzi o to że mam działkę od teściów, tam stoją jakieś dwa budynki, nie mogę ich zburzyć a nie wiem czy się smieści projekt domu który wybrałem i w sumie blokuje mi to dalsze ruchy. Muszę podejść do kogoś kto wynacza to i mi powie "ni #!$%@? nie zmieści się pod żadnym kątem". Geodeta? Architekt? Planista? Nie znam się na tym... #budownictwo #budujzwykopem
  • 9
@GrzegorzPorada: sprawdzić i policzyć możesz sam, patrząc jakie masz warunki zabudowy i jakie odległości musisz zachować. Nie wiem co w przypadku jeśli już istniejących budynków nie masz na mapkach? czy musisz się nimi przejmować? xd
A na mapy takie rzeczy nanosi geodeta jeśli będziesz musiał coś nanieść.
@Gewon: No właśnie Panie Gewon nie zawsze tak prosto to działa. Kiedyś przyszedł do nas klient z piękną działką za którą wyłożył niemałe pieniądze. Okazało się że w bliskiej odległości od działki przebiega linia wysokiego napięcia oraz przez samą działkę kanalizacja i woda. Okazało się że bez przeprojektowania sieci żadnego sensownego budynku nie udało się wcisnąc.
@GrzegorzPorada: weź sobie mapkę zasadniczą z urzędu, kosztuje jakieś drobne, będzie w skali 1:1000 lub 1:500. Dla działki obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego czy trzeba wystąpić o warunki zabudowy? To ważne, bo to określi Ci linię zabudowy i inne kwiatki.
Tak samo odległości od innych budynków na tej samej działce - to rzecz indywidualna, bo trzeba spełniać wymagania dotyczące zacieniania i oświetlenia.
Tak czy inaczej będziesz w pewnym momencie potrzebował projektanta. Rozejrzyj się za jakimś kumatym i niech Ci pomaga od początku do końca. Projektant i tak zażyczy sobie mapkę do celów projektowych. Taka mapę dostaniesz od geodety, mnie kosztowała 700 PLN.