Wpis z mikrobloga

Zamówiłem na początku lipca na #gearbest xiaomi 9T przesyłką prioity line DPD. Telefon wg trackingu wylądował w Budapeszcie przeszło miesiąc temu. Kontaktując się ze sklepem pisali mi, że mam czekać jeszcze miesiąc zanim cokolwiek zrobią. Moje pytanie - czy da się zrobić cokolwiek czy na prawdę muszę czekać 2 miesiące z zamrożonymi pieniędzmi. Bo skoro nie dotarł przez miesiąc z EU, to już raczej nie dotrze. Wołam też @GearBest_Polska
  • 12
@Andczej nie rozumiem czemu każdemu piszesz ten sam tekst ,, wybrałeś wysyłkę która może iść nawet 60 dni " wiadomo że w ostateczności może iść nawet 2 mięs, ale standard to 2-3 tyg, jak by miała iść 2 mięs to wątpię aby ludzie u nich kupowali bo przez ten czas sprzęt może sporawo stanieć.
@Nomislaw: na samym Wypoku jest z kilkanaście sób które czekają na przesyłkę z 9 lipca (poczytaj tag z miesiąca). Ja nie spodziewam się już by dotarła pewnie kontener szlag trafił po drodze. Pytałem się GB jedyne co odpisali że:

1) nie mają pojęcia co się dzieje z przesyłką;
2) nie mogą udostępnić dokumentów potwierdzających wysłanie towaru;
3) po upływie okresu (ok 7 września) zaproponują rozwiązanie problemu. (jeden Mirek pisał że proponują
@robertoos188

nie rozumiem czemu każdemu piszesz


Bo ludzie nie rozumieją że jeśli wybrali taka wysyłkę to zgodzili się na czekanie

jak by miała iść 2 mięs to wątpię aby ludzie u nich kupowali bo przez ten czas sprzęt może sporawo stanieć.


Brak wiedzy to tylko ich problem, takie wysyłki tak mają co jakiś czas.

Czyli @Andczej ma racje.


@mepps no tak, oni nic nie zrobią przed 60 dniami bo nie mają powodu
@Andczej: Doskonale rozumiem, że czasem paczka idzie dłużej - zamawiałem już setki rzeczy z chin - nawet przed aliexpressem. Ale z taką sytuacją spotkałem się pierwszy raz, żeby tracking nic nie pokazywał już po dotarciu do EU. Stąd moja konsternacja. Zazwyczaj po dotarciu na kontynent jedyny dłuższy przestój był na ewentualnym cle.
Jak zwykle mam pecha i cała inna drobnica wysłana najtańszą opcją doszła w ciągu tygodnia, a telefon zaginął w
@otakoryba niech mi pokażą dokument ze wysłali. Póki co wiem tylko że wklepali dane przesyłki status się uaktualnil a potem wycofał do punktu wyjścia czyli "paczka nie nadana"
Z tego co rozmawiałem z DPD to ten numer który został wygenerowany to jest numer wysyłki z Polski, a oni paczki jeszcze nie otrzymali, więc stąd wszędzie status nie nadana.