Wpis z mikrobloga

Czy da się ogarnąć studia i staż na 1/2 etatu, już na drugim roku studiów, gdzie w semestrze jest w sumie 340h zajęć, z czego 200h to ćwiczenia?( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy ktoś miał podobne doświadczenia i może napisać jak to wygląda w praktyce? #studbaza #informatyka #pracbaza
  • 11
@ytjam: pewnie zależy jak pracodawca podchodzi do studenta i jak są skonstruowane studia, generalnie myślę że bez większego problemu z wyjątkiem sesji tu często ludzie często albo biorą wolne na stażu, albo rezygnują ze studiów.
@ytjam: wykonywalne, ale wiadomo, czasami trafisz kose, niektórzy przechodzą kolejne etapy studiów mając zarobkowe zajęcia i dzieci, ale gdzieś przedostatnie lata to już trochę warunków jest, a na ostatnim roku jeśli tego nie zaliczysz, a są osoby, które chętnie ulewają, to finito ze studiami i nie ma co się martwić zwykle studia to tak naprawdę bullshit,
via Android
  • 0
@ZawszeZFartem @JakTamCoTam @miszczu90
Właśnie mógł bym sobie wybierać godziny, byle te 4h po kolei zrobić, więc spox. Patrząc po 1. semestrze, brak życia poza uczelnią raczej nie będzie problemem (). Także dzięki za pomoc, cieszę się że jest nadzieja na powodzenie tego planu ()
Patrząc po 1. semestrze, brak życia poza uczelnią raczej nie będzie problemem ().


@ytjam: wierz mi, życie poza uczelnią to najlepsza rzecz na studiach :D Tak tbh jak nie potrzebujesz to ja bym nie szedł na staż tak szybko tylko zrobił sobie chociaż ten rok luzu. Nawet w IT nie ma aż takiej potrzeby. Imo szukanie pracy dopiero na trzecim roku to jest norma i nic dziwnego.
via Android
  • 0
@JakTamCoTam Już pierwszy rok był luźny, więc ten nie musi ;) Do pójścia na staż zmusza mnie trochę sytuacja finansowa, a że coś tam już umiem kodzić, to myślę że najlepiej szukać już czegoś w zawodzie, niż jakiejkolwiek innej pracy ʕʔ