Wpis z mikrobloga

@Rimfire: Wracając do czasów kiedy namiętnie grałem w MtG to kupowałem tylko i wyłącznie w jednym sklepie z grami w Poznaniu, pozdrawiam sprzedającego Łukasza. Nigdzie indziej ich nie widziałem.
@ikp: Jak byłem mały to w Toruniu można było kupić karty do Magica w co najmniej trzech różnych sklepach (sklep z planszówkami i suwenirami, księgarnia, Empik). Obecnie jest tylko jeden z tego co się orientuję, i jest to (inny niż kiedyś) sklep z planszówkami. Magic: The Gathering na świecie obecnie chyba najbardziej popularny w historii a w Polsce 100 lat za Teferim.
@Rimfire: możliwe że były w empiku czy gdzieś, ja po prostu chodziłem do jednego sklepu i tam kupowałem, to już później nie szukałem jakoś specjalnie, ale nigdy nie wpadły mi w oczy poza tym sklepem. Wtedy się chyba więcej w to grało niż dzisiaj - tak mi się wydaje. (95-2002)
Swoje karty nadal trzymam, na pamiątkę sobie zostawiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W Niemczech są w każdym zabawkowym i większości marketów. Kiedyś były dodawane do jakiegoś proszku nawet xD


@Bonku_Somm: Pamiętam jak na początku lat 2000 dodawali darmowe startery bodajże do Świata Gier Komputerowych. Gambler miał też kącik gracza w Magica. Zastanawia mnie dlaczego w Polsce Magic jakoś nie podłapał tak jak u naszych sąsiadów.
(95-2002)

Swoje karty nadal trzymam, na pamiątkę sobie zostawiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ikp: Ło baben. Ja jakoś 98-2001. Też sobie zostawiłem. Takie pytanko, jakie dodatki sprzedawali w Twoim sklepie jak zaczynałeś grać? W sensie jakie mieli wtedy dostępne w tym sklepie, a nie jakie ogólnie wyszły.
@Rimfire: Ło panie, nie pamiętam już prawie nic z tego. Większość kart jakie miałem to po kimś i to z 94 roku, także bez szaleństw, podstawowe karty raczej. Kupowałem później jakieś boosterki aby i nie skupiałem się na niczym innym.
@ikp: Pytam się, bo w Toruniu np. chyba raczej karty Magic: The Gathering się nie pojawiły przed 97-98 rokiem, ale mogę się mylić. Pamiętam, że sklepy miały cykl Rath, później Urza's Saga weszła, a można było dostać jeszcze boostery Mirage. Po dłuższym czasie pojawił się też Weatherlight, i wtedy zastanawiałem się co to jest i dlaczego akurat wtedy się pojawił (jakoś w okolicach Urza's Legacy) w sklepie z planszówkami. Visions w
Większość kart jakie miałem to po kimś i to z 94 roku


@ikp: Tak swoją drogą, zdajesz sobie sprawę, że te karty obecnie mogą być warte małą fortunę, jeśli pochodziły z dodatków jak Antiquities, Legends czy Arabian Nights? Również niektóre foile z Urza's Legacy i Destiny nierzadko idą za ponad tysiąc cebulionów.
@Rimfire: Czy ja wiem czy nie podłapał? Ja grałem w latach 2001-2008 i wtedy sporo ludzi grało. Dwa razy byłem na Mistrzostwach Polski, raz na jakimś Grand Prix. Setki ludzi na tych eventach. Na mniejszych, FNM-ach co piątek jakos 15-30 osób zawsze.
@Rimfire: Jak grałem to Bydgoszcz, a potem Szczecin. W Warszawie już jakos brakło mi sił i zostałem mistrzem Polski w D&D miniatures ( ͡° ͜ʖ ͡°) a potem propagatorem systemu Heroclix. Obecnie mam trochę figurek Warhammera ale jakos brak czasu na granie gdzieś. Wiec od czasu do czasu dobre planszowki.