Wpis z mikrobloga

Anders Breivik teoretycznie może wyjść z więzienia już w 2022 roku (biorąc pod uwagę poniższe źródła z angielskiej Wikipedii).

"Prawicowy terrorysta" - sprawca chyba największych zamachów terrorystycznych w Europie, w obu zamachach zabił 77 osób oraz ranił 319 kolejnych. Nie można odmówić mu skuteczności, równie dobrze mógłby zostać politykiem co by mnie nie zdziwiło jeśli dojdzie do skutku.

Został skazany na 21 lat więzienia, z możliwością nieograniczonego przedłużenia wyroku, jeśli nadal będzie uznawany za zagrożenie dla społeczeństwa.

Z angielskiej Wikipedii:

Court verdict

On 24 August 2012, Breivik was adjudged sane and sentenced to containment—a special form of a prison sentence that can be extended indefinitely; with an approximate period of 21 years and a minimum time of 10 years, the maximum penalty in Norway. Breivik did not appeal and on 8 September media announced that the verdict was final.

Zapraszam do dyskusji.

#andersbreivik #breivik #terroryzm
fuckedup - Anders Breivik teoretycznie może wyjść z więzienia już w 2022 roku (biorąc...

źródło: comment_DOF3pGPdXuUL6pp4irlTIaoxeqNqf2fR.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@r4do5: a ja myślę że po odbyciu kary go wypuszczą

Z tego co pamiętam Breivik zaskarżył więzienie za nieodopowiednie warunki i to już miało jakieś konsekwencje, a na pewno było medialne, z taką polityką kraju obstawiam że go wypuszczą.
  • Odpowiedz