Wpis z mikrobloga

Mireczki, zwracam się do Was dziś z prośbą o pomoc w zlokalizowaniu problemu z chłodzeniem. Mianowicie, moja konfiguracja PC to:
- chłodzenie wodne NZXT Kraken M22 120mm
- Intel i7-9700K 3.6GHz 12MB BOX
- be quiet! 850W Dark Power Pro P11 BOX
- pasta Thermal Grizzly Liquid metal 1g
- płyta główna ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING

Mój problem jaki występuje przy tej konfiguracji to to, że komputer generuje strasznie dużo ciepła przy włączeniu jakiejkolwiek gry/czegoś co obciąża procesor, temperatura procesora sięga wtedy około 87-88 stopni. Spróbowałem w biosie ustawić wydajność wiatraktów/chłodzenia na max, ale to i tak nic nie dało. Odpaliłem test obciążeniowy aplikacją OOCT i po 18 sec test się zatrzymuje z powodu przegrzania procesora - temperatura to około 88 stopni przy przegrzaniu.

Teraz pytanie - co może być przyczyną? Czy gdyby chłodzenie wodne było źle podłączone to komputer crashowałby od razu po obciążeniu procesora? Nie mam szczerze mówiąc pomysłu co mogę sprawdzić, więc wszelkie sugestie będą mile widziane.

#pcmasterrace
  • 24
@Ryonnen: no na to chyba wychodzi. Teraz kwestia czy ten x62 v2 będzie wystarczający czy też nadal za mało, bo nie chcę kupić kolejnego, które też się okaże za słabe
@roots18 na pewno będzie lepiej jeszcze powiedz jaka paste nakładasz i nie nałóż za dużo ani za mało najlepiej ziarnko grochu na środek i patyczkiem rozsmaruj po procki, ale ostrożnie