Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję w domu jednorodzinnym założyć internet. Budynek posiada cztery kondygnacje: podziemie/garaż, parter, pierwsze piętro i poddasze. Zależy mi na dobrym sygnale na każdym z pięter, ale chciałbym też uniknąć kłucia w ścianach. Zgłosić się od razu do Orange w sprawie światłowodu i zaufać ich podwykonawcom, czy uderzać do innej firmy? A może jakiś Mirek się tym zajmuje? Chciałbym to zrobić raz i porządnie.

#wroclaw #internet #orange #swiatlowod
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@P47ryk: zależy jakie stropy itd. Ja mam na poddaszu router Cerberus z 3 antenami ustawionymi w dół i łapie mi aż do piwnicy, ale jak dom będzie miał dziwne zbrojenia to będzie mniej wesoło
  • Odpowiedz
@P47ryk: nie testowałem tego, ale może rozszerzyć zasięg poprzez instalację elektryczną, skoro ma być bez wiercenia? Są takie urządzenia, że podłączasz do routera nadajnik a odbiornik w pomieszczeniu na górze.
  • Odpowiedz
@Waspin: @htsz: Dzięki panowie. Strop jest gęstożebrowy WPS, także domyślam się, że może być problem. Będę dzwonił jutro do Orange, po mapie zasięgu światłowodu widzę, że sąsiad obok już się podłączył. Najgorzej, że czeka mnie jeszcze na wiosnę remont całej elewacji i podwórka, a dom w środku jest już wykończony. Na pewno muszę się podpiąć pod światłowód przed pracami, pytanie teraz czy w następnym roku, zależy którędy puścili kable. Skończy
  • Odpowiedz