Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, ile oszczędzacie miesięcznie? :)

#przemyslenia #ankieta #finanseosobiste

Ile miesięcznie oszczędzasz?

  • jestem Mirkiem - oszczędzam 0% 20.2% (21)
  • jestem Mirkiem - oszczędzam od 10% do 20% 9.6% (10)
  • jestem Mirkiem - oszczędzam od 20% do 40% 19.2% (20)
  • jestem Mirkiem - oszczędzam od 40% do 60% 16.3% (17)
  • jestem Mirkiem - oszczędzam ponad 60% 17.3% (18)
  • jestem Mirabelką - oszczędzam 0% 1.9% (2)
  • jestem Mirabelką - oszczędzam od 10% do 20% 5.8% (6)
  • jestem Mirabelką - oszczędzam od 20% do 40% 4.8% (5)
  • jestem Mirabelką - oszczędzam od 40% do 60% 1.9% (2)
  • jestem Mirabelką - oszczędzam ponad 60% 2.9% (3)

Oddanych głosów: 104

  • 12
  • Odpowiedz
@maur: że każda Mirabelka coś oszczędza - jest zaradna życiowo, ogarnięta, a wykopowe przegrywy nie dość, że mieszkają ze starymi, to jeszcze nic nie odkładają. Pokrywa się to w zupełności z ich nieudanymi życiami i pretensjami do wszystkich. Zamiast wziąć odpowiedzialność za swoje życie i np. zacząć oszczędzać, przejebują cały hajs, na maltikeksy i gry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bellie: 16/(16+5+13+4+8)=0,34% mirków nie oszczędza nic. 2/(2+4+1+1+2)=0,2% mirabelek nie oszczędza nic. aż taka różnica?
Mi np miło zobaczyć, że różowe też oszczędzają, bo częściej spotykałem takie co od 1go do 1go żyją. :)
I tak bez informacji innych np od jakiego czasu oszczędzamy i ile mamy lat to taka tam zabawowa ankieta. :)

@Zarzutkakke: To masz opcje ponad 60%, niestety ankiety mogą mieć max 10 odpowiedzi, więc musiałem ograniczyć opcje.
  • Odpowiedz
@maur dochodzi do tego co to znaczy oszczędzanie. To, że przez kilka lat kisiłem kasę na koncie by dzisiaj jeździć Q8 i nie mieć oszczędności czy odkładanie na to aby w razie W mieć 150zł na hydraulika?
  • Odpowiedz
@Zarzutkakke: założyłem, że oszczędności to ogólnie, łącznie: odkładanie na czarną godzinę, odkładanie na wakacja, odkładanie na emeryturę, odkładanie na mieszkanie/samochód.. ogólnie odkładanie na :)
Takie odchyły typu kiszenie kasy parę lat by kupić A8 i po 2 miesiącach auto stoi kolejny rok bo nie ma na naprawy.. to w granicach błędu, przecież takich wariatów nie może być zbyt wielu. ;)

@Bellie: ja bym tego nie wiązał :) Mało to jest
  • Odpowiedz