Wpis z mikrobloga

Chciałabym zacząć swoją przygodę z piciem yerba mate i potrzebuję pomocy. Jestem w temacie totalnie zielona ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jaki zestaw na początek polecacie? Zależy mi na tym, aby yerba miała pobudzające działanie ponieważ nie pijam kawy. Trochę boję się jednak, że trafię na gorzki smak i mi nie posmakuje :(

Będę wdzięczna za Waszą pomoc

#yerbamate
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thekes: jakakolwiek yerba plus guarana w proszku, nie rozpuszcza się i trochę jak bloto smakuje, ale jako zamiennik kawy bardzo ok, poz warunkiem, że mówimy o tym, że kawa ma działać, nie smakowac...
@thekes: ok. Więc na początek klasyk jakiś zestawik z próbkami (10x50g, albo 10x100g) gdzie możesz spróbować paru różnych smaków. Na alledrogo mnóstwo tego jest.
W smaku sama yerba jest dość gorzka, więc aby się przekonać polecałbym jakaś smakową, np. z cytryną (jeśli lubisz) albo jakieś bardziej lekkie smaki (wersje terere) albo po prostu owocowe dla zapoznania się ze smakami. Najlepiej popróbować różne smaki i firmy. Yerba zależy od firmy może być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@thekes: a więc tak, yerba jest strasznie gorzka i goryczkowa, kawa przy niej to pikuś, ale ten smak można bardzo polubić (pierwsze piwo też chyba nie smakowało nikomu :p) wybierz jakiś zestaw z allegro z próbkami, najlepiej z green mate (słabsza, mniej gorzka od zwykłej), oraz smakowe, jeśli chodzi o zwykle yerby to wybieraj te z dopiskiem suave (mniej gorzkie, dla początkujących mateistow)