Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś ma dostęp do schematów Citroena c3 1.4 2002 (np z service box) i mógłby mi udostępnić schemat świateł i połączeń do BSI? Chodzi o światła krótkie/długie, muszę zdiagnozować, czy to wina manetki, bsi, czy dalszej części elektryki.

#citroen #mechanikasamochodowa
  • 10
@Vein: można się bawić ze schematami, ale bez komputera będzie ciężko i tak. Podpinasz pod kompa i patrzysz na stany, ew. robisz testy wykonawcze. Znając jednak życie to manetka nawaliła.
@Vein: tam schematami serio - nie mówię, że są nieprzypadatne, ale transmisja idzie po VAN/CAN/LIN czy innych śmiesznych sieciach i jak mówię, diagnoza samymi schematami może być średnio możliwa i dłuższa. Pomijam już to, że PSA korzysta z oznaczenia przewodów jak w maszynach, czyli NUMERY na przewodach, które ciężko odczytać, bo klej z izolacji często je rozmywa #dobrywyrob xD xD.
@Student_AWAS: najpierw przerywały światła długie, olałem ,można jeździć na krótkich, teraz już nawet krótkie załączają się losowo. Moge kilka razy "przełączyć" manetkę, to załapią, ale później losowo się wyłączą. Otworzyłem BSI i żadnych widocznych uszkodzeń nie widzę, ale takie losowe ząłaczenie to mógłby być uszkodzony któryś lut, albo wariujący przekaźnik. Ze schematem mogę chociaż przetestować działanie przekaźnika czy manetki.
@Vein: na 99% tak. Mało co zrobisz bez diagnoskopu, ale z objawów które opisujesz obstawiałbym na manetkę - zanim rozbierzesz całe auto to proponuję znaleźć numer części i poszukać na szrotach i podstawić.
@Student_AWAS: #!$%@? złom. Nienawidzę z całego serca tego samochodu, wyłapię który to przekaźnik świateł i wynajdę gdzie jest +12v po kluczyku, sprawa się rozwiąże.
@Student_AWAS: w tym strupie już naprawiałem skrzynię biegów, uszczelka pod głowicą, listwa wtryskowa gazu, listwa wtryskowa benzyny, hamulce tył (prawie 1000zł na same części na hamulce z tyłu), musiałem się do strupa włamywać dwa razy bo centralny szalał (moja wina trochę) a wkładka zewnętrzna nie działała (to już nie jest moja wina), wentylator chłodnicy umarł (bo czemu by nie?)