Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki model MacBook'a do ok. 3000 zł polecilibyście na studia, czy jest sens szukać Maca posiadając taki budżet ? Zastanawiam się nad modelem Pro 13 z 2015 r. Chciałbym aby taki sprzęt posłużył mi jeszcze przez dłuższy okres czasu (minimum 4 lata), choć zdaję sobie sprawę, że jest to już sprzęt używany i nie wiadomo na jaki egzemplarz się trafi. Jak długo może być jeszcze taki model wspierany przez Apple oraz czy jest sens dołożyć trochę pieniędzy do nowszego modelu A1708 (2017r) ?
#macbook #apple
  • 3
@spalonyogien: sam mam topową wersję pro 15 2k15 i jest zajebisty, mam też budżetówkę pro 13 z 2k12 i jest już ciężkim śmietnikiem. generalnie polecam, weź sobie jakąś 13stkę, tylko nie licz na jakieś turbo osiągi, macbooki są za to mega wygodne no i możesz sobie poklepać w xcode na legalu.

edited:
mój pro z mid12 jest jeszcze wspierany przez mojave więc ze wsparciem się nie martw, prędzej sam go wymienisz
@spalonyogien: Sam mam takiego 2015 w wersji 8gb i 256, ostatnio niestety padła bateria i tutaj zaczynaja się schody bo w serwisie niestety koszt wymiany to 950zl. Na szczęście rynek zamienników jest bogaty w oferty. Moim zdaniem 128gb nie ma sensu brać wgl jak już to 256.
Dzięki za cenne rady, właśnie cena jak na 4 letni sprzęt jest naprawdę spora, ryzyko kupna też jest, choć faktycznie lepiej trochę przepłacić za sprawdzony egzemplarz. Czy jest sens kupować model A1708 ? Niby jest trochę nowszy a kosztuje tyle co zadbany Pro 13 z 2015 r