Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inveth: no niby wiem, ale jak dashem naładuje w godzinę, a tym po USB muszę około 4h czy nawet więcej bo cały czas Spotify gra w tle
  • Odpowiedz
@Inveth: @polek172: boże kochany widzę że temat ładowania to nadal u niektórych motywy zbliżone do jakichś wierzeń szamańskich( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ortofenylofenolan_sodu: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@cherrz w gigantycznym skrócie => nie rozchodzi się o szybkość ładowania ale o temperaturę baterii. producenci jednak stosują systemu chłodzące i kontrolujące ww żeby nie było przypału. Jakaś degradacja idzie ale to idzie nawet przy
  • Odpowiedz
@mavon
@Ortofenylofenolan_sodu może źle się wyraziłem. W każdym razie zauważyłem u siebie po telefonie że jak ładuje go ładowarka która ma mniej Amper na wyjściu to później ten telefon dłużej trzyma mi baterie. Wytłumaczyć tego nie potrafię.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mavon: tylko, że przez 8h dziennie słucham Spotify, do tego korzystam też dość sporo, więc można powiedzieć, że baterię zużyję dwukrotnie szybciej co zwykły użytkownik, dlatego chciałbym o to zadbać. I tak pod koniec gwarancji odeślę do serwisu z pytaniem czy wymienią na gwarancji, a jak nie to zapłacę. @schreder: wiadomo, temp przy dash około 40 stopni, przy normalnym ładowaniu z USB około 36, ale te 40 stopni jest przez
  • Odpowiedz
@cherrz: żeby wymienili baterię w ramach gwarancji degradacja musi być na jakimś poziomie, w applu to zdaje się 80%. Żeby to osiągnąć w 2 lata trzeba albo mieć nie farta albo mocno próbować.

Temat szybkiego/wolnego ładowania się przewija od dawna, było wiele badań, grup kontrolnych i tyle z tego wyszło że przy wolniejszym ładowaniu jest niezauważalnie mniejsza degradacja, a i nie w większości badań. Nie ma tutaj żadnej przepaści w żywotności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schreder: no ja też przez około 10 miesięcy głównie dash, ale właśnie w przedziale 20-80 czyli można to w dupie mieć najwyraźniej i ładować jak się podoba
  • Odpowiedz