Wpis z mikrobloga

Jeśli:

- uważam że socjal powinien zostać zlikwidowany
- uważam że podatek dochodowy powinien zostać zlikwidowany
- popieram liberalny dostęp do broni
- uważam, że marihuana powinna być legalna
- jestem wierzący ale nie przepadam za wszystkimi poglądami Kościoła
- obcokrajowcy mi nie przeszkadzają pod warunkiem że legalnie pracują i przestrzegają prawa oraz nie jest ich dużo
- uważam że aborcja powinna być legalna tylko w wyjątkowych przypadkach
- nie popieram organizacji LGBT i tęczowych marszy ale do normalnych homo nic nie mam
- uważam że nie powinno się karać ludzi za mowę nienawiści i obrażanie uczuć religijnych

To jestem prawicowy czy lewicowy?

#bekazprawakow
#bekazlewactwa
  • 47
  • Odpowiedz
@Piotroslav-Piotrovich-22: zależy, jak wprowadziłbyś taką legalizację i liberalizację. Jeżeli ustawą z dnia na dzień, to stworzyłbyś społeczną przepaść między pokoleniami, czyli takie działania miałyby charakter lewicowy.

Plus problemem są ogólniki typu "jestem wierzący ale nie przepadam za wszystkimi poglądami Kościoła". Musiałbyś sprecyzować, czy byłbyś w stanie podjąć jakieś kroki w sprawie konkordatu, finansowania instytucji kościelnych et cetera, gdyż dobre stosunki z Kościołem są nieodłącznym elementem polskiej tradycji.
  • Odpowiedz
@Piotroslav-Piotrovich-22:

- uważam że socjal powinien zostać zlikwidowany


Jak sobie to wyobrażasz? Powrót do XVIIIw. i ludzi umierających na ulicach slumsów w każdym dużym mieście? O ile część (nawet spora) socjalu jest rozdawana bez sensu (500+), to całkowicie usunięcie go jest niemożliwe do zrealizowania i to nie tylko ze względów politycznych. Co stanie się nagle chociażby z ludźmi kompletnie niezdolnymi do podjęcia pracy? Wyparują?

- uważam że podatek dochodowy powinien zostać
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Jeśli chodzi o aborcję to uważam, że obecne prawo w tym zakresie w Polsce jest dobre i powinno pozostać, sprzeciwiam się zakazowi ale nie popieram też aborcji na życzenie.

Co do LGBT, jeśli oni chcieliby tylko związki partnerskie to nie miałbym nic przeciwko, nie jestem homofobem, ale małżeństwa i adopcja dzieci to dla mnie przesada.

Jeśli chodzi o obcokrajowców, ty dałeś przykład z Arabem muzułmaninem, jeśli chodzi o muzułmanów to
  • Odpowiedz