Wpis z mikrobloga

Panowie mała afera mi się zrobiła, a właściwie mojemu różowemu. Telefoniczna afera.
Otóż ostatnio skończyła się jej umowa w Play(a był to tel na kartę i bodaj 36 doładowań), więc zawędrowaliśmy do salonu co by dowiedzieć się czy może już zmienić taryfę na inną. Pani w punkcie poinformowała nas że w sumie to musieliśmy coś pomylić z ilością kupionych już kart, bo z umowy wywiązaliśmy się już miesiąc wcześniej, no ale #!$%@?, moja różowa napisała aneks do umowy i pani z Play powiedziała żeby pod koniec miesiąca kupić kartę i po prostu zmienić taryfę i będzie spoko.
Różowa kupiła kartę, doładowała za 30 i wczoraj miał nadejść dzień na przejście na inną taryfę. Tylko że stało się coś dziwnego, bo po sprawdzeniu wczoraj konta okazało się ze jest 0 złotych i 00 groszy. 30 cebulionów wyparowało sobie, a o 3:30 nad ranem(swoją drogą świetna pora na wiadomości dla klienta( ͡° ͜ʖ ͡°)) przyszedł sms potwierdzający brak środków na koncie.
Dodam że dziewczyna raczej nic nie wykorzystała z tej puli, internet używała tylko przez wi-fi.
Nawet jeśli coś by chlało z konta to za kilkunaście smsów i kilkanaście minut rozmowy nie powinno chyba zjeść 30 złociszy, a jeśli nawet coś by brało to powinien wskoczyć jakiś raport że z karty wyciąga.

Miał ktoś kiedyś taki problem lub wie czemu tak się mogło stać? Dziękuje za każdą odpowiedź która przybliży do rozwiązania :)

#play #telefony #siecikomorkowe
  • 9
  • Odpowiedz
a jeśli nawet coś by brało to powinien wskoczyć jakiś raport że z karty wyciąga


@Heroina340: nope, chyba, że sobie samemu włączysz takie ograniczenie u operatora, albo zablokujesz w ustawieniach telefonu. Wystarczyło, że apki się aktualizowały na mobilnym i w kilka chwil masz zjedzone wszystkie środki. Niech sprawdzi na telefonie w ustawieniach powinno być coś w stylu "data usage" i tam rubryka z wykresem zużycia Wi-Fi i int. mobilnego, albo po
  • Odpowiedz
@sebastian-ka-735: No być może, nie twierdze że tak nie było, ale wcześniej nigdy takiej sytuacji nie miała, ja też nie(a też siedzę w play) więc pewnie wyszło tak jak mówi @Jopasz: że przy zmianie taryfy wyciągło hajc.

Szkoda tylko że panienka w punkcie nic nam o tym nie wspomniała.
  • Odpowiedz
@Heroina340: Ja akurat w orange jestem, ale miałem już takie sytuację w których zjadało mi po 30-40zł z konta bo telefon łączył się z netem bez wi-fi, mimo, że miałem to wyłączone. Wystarczyło jechać pociągiem, chwilowy brak zasięgu i telefon zaczął zasysać youtuba na mobilnym. Wystarczyło kilka minut i konto wyczyszczone ( ͡º ͜ʖ͡º)
Od tamtego czasu ogarnąłem, że mogę sobie w telefonie ustawić blokadę, tj.
  • Odpowiedz
@Heroina340: trochę pomieszane te informacje. Umowa MIX po okresie zastrzeżonym (spłacie zobowiązania) pozostaje dalej MIX-em, za doładowanie kontraktowe dostaje się pakiety, tylko po prostu nie trzeba co miesiąc doładowywać, a jedynie utrzymywać ważność konta. Jeśli podpisany został aneks, to warto byłoby wiedzieć w jakiej ofercie i nie łączy się to zupełnie z poradą pod tytułem "pani z Play powiedziała żeby pod koniec miesiąca kupić kartę i po prostu zmienić taryfę i
  • Odpowiedz
  • 0
@Heroina340 Spoko mojej mamie jak przechodziła z karty na mix to powiedzieli że nic nie przepada i wgl, a zjadło wszystko. Poszliśmy się nawet spytać dlaczego kłamią to dali jakiś tam bonus nędzny. Teraz uciekam z Play bo za 20 zł dalej dają 200 mb neta w mixie. Śmiech na sali gdzie w plush masz 10 GB i wiele więcej
  • Odpowiedz