Wpis z mikrobloga

Potrzebuje waszej porady w pewnej kwestii. Jakiś czas temu zaczęłam swoją pierwszą pracę. Przez pierwszy próbny miesiąc miałam umowę zlecenie, później po tym czasie dostałam umowę o pracę na 1/8 etatu, a reszta na umowę o dzieło. Poszłam też oczywiście zrobić badania lekarskie i tradycyjnie jako czynnik szkodliwy miałam wpisana na skierowaniu prace przy monitorze przez ponad 4h dziennie. W zaświadczeniu od lekarza wpisana była informacja, że dopuszcza mnie do pracy przed ekranem przed ponad 4h W OKULARACH. Dostałam też zaświadczenie, że pogorszył mi się wzrok i konieczna będzie wymiana okularów. Jednak kiedy zapytałam o to pracodawcę, usłyszałam tylko, że oni żadnych dopłat nie uznają.
I tutaj pojawia się moje pytanie, czy mogą tak po prostu powiedziec mi, że w firmie takie dopłaty nie obowiązują? Z tego, co czytam, spełniam wszystkie warunki, żeby takie dofinansowanie dostać i wynika to z kodeksu pracy, mam tylko wątpliwości, czy sposób, w jaki jestem zatrudniona coś zmienia i dlatego mogą mi tego nie uznać? Ale z drugiej strony badania musiałam normalnie zrobić i było tak wyraźnie napisane, że pracuje przed monitorem te 4h...

#pracbaza #kiciochpyta #poradyprawne
  • 2