Wpis z mikrobloga

@M1r14mSh4d3:

4 marca 1945 miasto zajęła Armia Czerwona (3 Korpus Pancerny Gwardii generała Aleksego Panfiłowa), radzieckim wojennym komendantem miasta został major Woronkow. Miasto zostało zburzone w 40%

1945 7 marca – Wydział Propagandy Armii Czerwonej nakręcił reportaż „na żywo” ze zdobycia miasta, w tym celu podpalane jest centrum miasta i kilka czołgów strzela do budynków. Pożaru nie gaszono, pozostawiono go aby się sam wypalił. Efekt – zniszczone całkowicie centrum miasta.
  • Odpowiedz
@M1r14mSh4d3: @dziczyznaa @KwadratowyPomidor swięta racja. Ja rozumiem, że takie obrazki to często żarty, ale nie zawsze. Ludzie często na poważnie narzekają jak wyglądają nasze miasta. Problem polega na tym, że porównywanie nas z Niemcami czy choćby Japonią nie ma racji bytu. Na odtrutkę polecam podróż street view przez obwód kaliningradzki lub zachodnią Ukrainę. Chociaż Ukraina to nie do końca trafne porównanie, bo ich miasta tak nie ucierpiały podczas
  • Odpowiedz
@aei9077: Kolego wystarczy pojechać do Wschodniej Galicji. Miasta nietknięte działaniami wojennymi. Stoją tak jak Polacy zostawili w '45 + wielka płyta w wydaniu postapokaliptycznym. Nasze miasta to przy nich perełki.
  • Odpowiedz
@dziczyznaa: No właśnie to napisałem dla osób wyżej, które narzekają, że nasze miasta są be. Gorąco polecam wszystkim sprawdzić na street view mniejsze poniemieckie miasta obwodu kaliningradzkiego takie jak Sowieck czy Bałtijsk. Te miasta miały podobną sytuację wyjściową co Koszalin czy tam Elbląg w 1945 roku, z tą rożnicą że zamiast do nas trafiły do Ruskich.
  • Odpowiedz
@M1r14mSh4d3: "Ja rozumiem, że takie obrazki to często żarty, ale nie zawsze. Ludzie często na poważnie narzekają jak wyglądają nasze miasta."

Przecie napisałem, że zapewne to heheszki, ale są też ludzie mówiący to na poważnie i do nich był ten wpis ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz