Wpis z mikrobloga

wegańska śmietana


@Idesiku_Nago:

Śmietana (śmietana kwaśna, śmietana ukwaszona) – spożywczy produkt nabiałowy, otrzymywany ze śmietanki (śmietany słodkiej), która pochodzi z warstwy górnej odwirowanego mleka pełnego.

Mleko – wydzielina gruczołu mlekowego samic ssaków,


Nie mam nic do wegan (o ile nie prują ciągle o tym jacy to oni pro ekologiczni a mięsożercy to mordercy), ale dziwi mnie trochę jak upodobniają swoje produkty do tych "normalnych". Wege kiełbasy, wege kotlety, wege masła, mleka
@veldrinn: Ludziom brakuje czasem starych, znanych im smaków. Zresztą wiele wege produktów wcale nie musi smakować jak oryginał, wszystkie te kielbasy, kotlety i tak dalej to bardziej odniesienie do formy i sugestia sposobu podania.
Nie mam nic do wegan (o ile nie prują ciągle o tym jacy to oni pro ekologiczni a mięsożercy to mordercy), ale dziwi mnie trochę jak upodobniają swoje produkty do tych "normalnych"


@veldrinn: skoro dany produkt ma zastąpić inny to nie widzę problemu w wykorzystaniu podobnej nazwy pod warunkiem, że jest jednak dość wyraźnie zaznaczone, że nie jest to produkt odzwierzęcy. chociaż najbardziej oszukują producenci, którzy jakoś nie są wegańskie (patrz
@veldrinn: Nie każdy jest weganinem, bo nie lubi mięsa i produktów odzwierzęcych, niektórzy to lubią, ale np. szkoda im zwierząt lub ogólnie środowiska, a za smakiem kiełbasy czy jogurtu po prostu tęsknią i to dlatego jest popyt na parówki sojowe, ser z mleka roślinnego itd. Ale tak na logikę to czym się zupę zabiela? No śmietaną, a jak zwykłej się nie je tylko użyje innego produktu w tym celu to marketingowo