Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić płukankę silnika i zalać olejem VALVOLINE MAXLIFE 5W40 albo Motul 8100 X-Cess 5W40 5L. Według Was który olej lepszy do Peugeota 307 1,6 16v 109km? Czy filtr oleju w tym samochodzie to tylko FILTRON FILTR OLEJU OE673 PEUGEOT taki? Czy przy wymianie trzeba zmieniać śrubę wraz z uszczelką w misce olejowej? Chciałbym zrobić to pierwszy raz samemu. Dlatego ile trwa takie płukanie i jaką płukankę polecacie? #samochody #motoryzacja #peugeot
  • 6
@Falcinho: Ogółem to olej musi spełniać normę olejową PSA B71 2296, tutaj spełniać je będą oleje Total.Co do płukanki to polecam od Liqui Moly, zalewasz całość i silnik ma pochodzić 15 minut na biegu jałowym po czym spuszczasz całość.
@Falcinho: najlepszy olej to tylko tesco ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli chodzi o uszczelkę korka spustowego, to w dwóch autach (2008 i 2014 rok) co roku olej zmieniany, a uszczelki ta sama od nowości i nawet się nie pocą, a w trzecim aucie odlazł gwint od korka spustowego przy odkręcaniu (pierwszy raz takie cuda widziałem xD) i musiałem cały nowy kupić, więc tu nie ma reguły, jak
źródło: comment_JZGXhwu9Ym0B3YKhfzbpaKFbmRL4bBOB.jpg