Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z wami do czynienia z gitarami Solar? Zastanawiam się nad kupnem Solar A1.6C lub S1.6ETC niestety w Warszawie nigdzie nie można tego ograć. Jak ktoś ma to jakieś opinie mile widziane. Ewentualnie jak polecacie coś podobnego w tej cenie tj. 3500-4000
Myślałem też nad Chapmanem ktoś coś?

#gitara
  • 8
  • Odpowiedz
@przeWIN: gitara do metalu. Raczej 6strun, menzura 25.5 lub dłuższa. Rozłączane pickupy duży plus. Mostek staly, najlepiej właśnie evertune. Pasywne pickupy najchętniej alnico. Z wymagań to chyba tyle.
@Zygmunt_II_August: właśnie poza polską te gitary można dostać w wielu miejscach i bardzo popularne ostatnio. Niestety w Warszawie jeszcze nie znalazłem aby były stacjonarnie do ogrania. Pytanie ile w tym hypeu w ile prawdziwej jakości.
  • Odpowiedz
@Orzeech: nie jestem przekonany do schecterów tak do końca. O ile markę lubię i cenie to mój schecter którego mam jest tą gitara po która sięgam na samym końcu. Może po prostu trafił mi się słaby model. Zawsze broniłem schecterow ale od momentu w którym zdałem sobie sprawę ze lepiej mi się gra na prawie polowe tańszym Washburnie jakos czuje mniejsza sympatie do tej marki.
  • Odpowiedz
@Orzeech: może te wyższe modele się do czegoś nadają. Mam Schecter Damien Elite 6 i najwyżej nadaje się na opał trochę ponad. W znasz jakiegoś wpisującego się w to czego szukam?
  • Odpowiedz
@KotAlik: Jakiś Jackson z serii Pro?
Jeśli szukasz czegoś z Evertune, to taniej od tych Solarów nie znajdziesz. Z tego, co kojarzę, to kilka modeli LTD to ma fabrycznie, ale to raczej kwoty w okolicach 5 klocków.
  • Odpowiedz