Wpis z mikrobloga

@astrogator: U mnie po wywaleniu dekokera na bezpiecznik nic nie dało. Ja musiałem piłować jeden z elementów niedaleko kurka i dało wyraźną poprawę w działaniu spustu (ja musiałem ingerować bo spust lekko chrupał przy samym końcu pociągania za niego, co przekładało się na wyniki, kolega z klubu miał tę samą wadę). Znajdę Ci schemat CZ-P-07 i zaznacze na nim co leciutko upiłowałem. Z rzeczy na YT to jedynie disassembly sie przydawało.
@astrogator: Wymiana dekokera na bezpiecznik da odczuwalny rezultat, nie wiem tylko czy wystarczający. Znacznie więcej da Ci wymiana spreżyny kurka. Tylko, że ja bym już takiego pistoletu nie nosił przy sobie z nabojem w komorze. Jednak to, że ten spust jest ciężki ma swój cel.

Jeśli jest to nowa sztuka to może jest jeszcze nie dotarta? Po dotarciu wszystko chodzi o wiele lepiej.

Jak masz trochę umiejętności i "kultury technicznej" to
@astrogator: Przede wszystkim - zanim weźmiesz się za pilnik - skontaktuj się z Halinką z Halinka Arms i zapytaj, czy ma zestawy lżejszych sprężynek spustu do tego pistoletu. Twardość wcale nie musi być spowodowana spasowaniem elementów.

Weź też pod uwagę, że to NIE jest pistolet wyczynowy, nie osiągniesz takiego spustu jak w Szadołce.

EDIT: Halinka i jej zespół to NAJLEPSI specjaliści od tuningu CZ w kraju. Jak nie oni to nikt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gregor40: zdaje sobie sprawe, ze nie jest to wyczynowiec. Chodzi o to, ze glockiem robie super skupienie, a na cz nie moge sie nawet zblizyc do takiego, jakbym stale zrywal ( ͡° ʖ̯ ͡°) stad pomysl na poprawki
Teraz widzę, że autor materiału nie pozbywa się przeskoków na spuście i mówi, że nie chce ingerować w geometrie elementów. Słusznie zaleca kontakt z rusznikarzem. Jednak jeśli ktoś chce to robić na własną rękę to polecam nie skupiać się na zaczepie kurka (o którym wspomina) ale na samym kurku i na tej powierzchni stycznej, którą zaznaczyłem.
@thestabilizator: Chodzi o to, że górna powierzchnia (na czerwono, z kurka 11) po której się ślizga zaostrzona część zaczepu kurka (10) jest czasem chropowata, i jak jest wszystko napięte to przy pistolecie bojowym jak ten, który wyszedł prosto z fabryki, tam się robią przeskoki przy końcowym momencie ściągania spustu. To zaskakuje i przeszkadza przez co pracując z takim spustem potencjalnie zrywasz. Możliwe, że tak jak mówisz da się do tego przyzwyczaić,
@astrogator: Żadne sprężynki, docieranie czy szlifowanie. Jeśli do tej pory nie wiesz, co zrobić, to ze szlifowaniem możesz sobie nie poradzić. Wymiana sprężyn i tak g*wno daje jeśli zostawisz sobie fabryczny kurek.

Tak wygląda competition hammer do CZ P-07/09. Zwróć uwagę na kształt i rozmiar zaczepów. Żeby zrobić tak z oryginalnym kurkiem, będziesz potrzebował imadełka modelarskiego, dobrych pilników a najlepiej szlifierki modelarskiej (Dremel) żeby to wszystko ładnie spolerować na połysk.
No
Zdupystrzelec - @astrogator: Żadne sprężynki, docieranie czy szlifowanie. Jeśli do te...

źródło: comment_qNwbnYnuyeST9diofOGZGE7K7fokVJYD.jpg

Pobierz