Wpis z mikrobloga

Bodnar broni pedofilów. #jprncz

Pokrzywdzony przestępstwem na tle seksualnym może nie chcieć, by dane sprawcy znalazły się w rejestrze pedofilów. W ten sposób można odgadnąć i jego tożsamość. Przepisy o rejestrze są jednak skonstruowane tak, że o publikacji danych można się dowiedzieć już po upłynięciu wszelkich terminów na odwołanie się. RPO zgłasza ministrowi Zbigniewowi Ziobrze kolejny problem z ustawą „o rejestrze pedofilów.

Pokrzywdzony – tak samo jak sprawca – może zostać zaskoczony informacją, że dane sprawcy zostały umieszczone w Rejestrze. W tym zakresie regulacje ustawy z dnia 13 maja 2016 r. prowadzą do zachwiania zaufania jednostki do państwa i stanowionego przez nie prawa, a także naruszają zasady sprawiedliwości proceduralnej, znajdujące oparcie w art. 2 oraz art. 45 Konstytucji. #


Fajny też rzecznik, taki nie za mądry.

#polska #rpo #adambodnar
#pedofilia #bekazlewactwa
#4konserwy.pl #neuropa.ru
  • 22
@Variv: ja tu widzę, fałszywą troskę o ofiary (pierwszy akapit) oraz obronę pedofilów (drugi akapit). Zalinkowany we wpisie jest cały artykuł. Mnie nie dziwi w sumie, że lewacki rzecznik wcześcniej w HFPC, z powiązaniami z fundacją im. S. Batorego broni zwyrodnialców wycierając sobie mordę "troską o ofiary".
@Variv: a lewactwo jak zwykle w formie. Obrona pedofila. Gniję z was.


@M1r14mSh4d3 Niestety w cywilizowanych krajach nawet przestępcy maja prawa. Też nie zawsze mi się to podoba ale to pewna cena jaka się płaci za demokrację. I jestem w stanie to przełknąć byleby jednak prawa i standardy demokratyczne były zachowane.
. Trochę jak z wolnością słowa i zgromadzeń. - czasem jakiś oszołoma zrobi paradę ale to nie znaczy, że trzeba
@PilariousD: miałeś okazję pomilczeć, jednak zdecydowałeś się zabrać głos. Podpowiedź dla Ciebie, bo widzę, że z myśleniem u Ciebie na bakier: fałszywa troska o ofiary pedofilów. Pokrętne tłumaczenia.
Zatem, bądź łaskaw i już nie zabieraj u mnie głosu.
fałszywa troska o ofiary pedofilów


@M1r14mSh4d3: problem w tym, że w zalinkowanym przez falszywy_prosty_pasek w tekście masz wymienione faktyczne negatywne skutki:

RPO powołał się na raporty naukowe z USA o negatywnych skutkach publikacji danych przestępcy seksualnego dla jego dzieci. Np. w raporcie z 2009 r. Jill Levenson i Richard Tewksbury stwierdzają, że tracą one prawie wszystkich przyjaciół, są izolowane, są obiektem zaczepek, zmuszane są do przeprowadzki. Zgodnie z raportem, 2/3 dzieci