Wpis z mikrobloga

Mirki mam chyba spory problem. Ale jeszcze mam nadzieję na rozwiązanie i Waszą pomoc.
Po kolei.
Kupiłem portfel sprzętowy Ledger z myślą o bezpieczeństwie środków i zabrałem się za wykonywanie przelewu z portfela Electrum. Pojawił się od razu problem (po zmianie telefonu) z uwierzytelnianiem Google Authenticator i Trusted Coin - nie mogłem wysłać środków. Tak więc postanowiłem utworzyć nowy standardowy portfel z seeda - udało się.
Następnie Electrum wyświetliło mi monit o konieczności aktualizacji portfela wraz z linkami oraz info, że należy je koniecznie skopiować i pobrać - tak zrobiłem (link --> https://electrumcoin.com/download.php?file=4.0.0/electrum-4.0.0.exe).
Pojawił się potem problem z połączeniem z serwerem. Znalazłem rozwiązanie, żeby połączyć się poprzez proxy Tor.
Portfel uzyskał połączenie i od razu wyszedł przelew wszystkich środków z portfela na nieznany mi adres 1HJYXvWZk5cAENtFbzt9AF58zYDKLwDLet.
Na ten moment transakcja jest potwierdzona a ja nie mam pieniędzy. Nie mam pojęcia co zrobiłem źle. Przychodzą mi do głowy dwa warianty. Albo padłem ofiarą jakiegoś phishing, trojana... albo ten adres należy do mnie a ja nie umiem uzyskać do niego dostępu.
Co o tym myślicie?
#bitcoin #kryptowaluty
  • 22