Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hejka, troszkę wstydę napisać się ze swojego konta, więc robię to tu
Chciałabym o siebie zadbać, ale nie do końca wiem jak. Nie mówię o wadze czy jedzeniu, dużo schudłam, mam ładną sylwetkę, ćwiczę i jem dobrze.
Mimo wszytsko jestem fleją, wiem jak dbać o moje włosy, ale mi się nie chce. Nie chce mi się ich myć, robię to, gdy muszę. Mam kręcone włosy, chcę spróbować metody cg, więc muszę do tego kupić masę rzeczy, olejki, szampon, odżywki. Odłożyć pieniądze i kupić wszystko na raz, czy kupować powoli i przyzwyczajać powoli włosy do takiego dbania?
Jak zacząć dbać o cerę, skórę? Nie mam z nią żadnych problemów, mam cerę normalną, nie wiem czy wrażliwą. Jak dowiedzieć się jakie kosmetyki są okej, jakie nie? Co jest takim must-have by zacząć dbać o skórę? Jakieś ładnie pachnące kremy, pellingi?
Jak dbać o stopy? Jak dbać o paznokcie? Jak dbać o usta?
Tyle pytań mam, wpisywać to po prostu w Google i czytać artykuły, może filmy na yt?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: screen z bloga wwwlosy.pl
Cerę mam problematyczną, więc tu mało pomogę. Serum hialuronowe Elizavecca, żel aloesowy to dobre nawilżacze na to filtr spf. Peeling do twarzy raczej enzymatyczny.
Peeling do ciała wystarczy zmieszać sól, cukier trzcinowy i żel pod prysznic, możesz spróbować też szczotkowania na sucho.
Po prysznicu balsam do ciała.
Stopy - raz na miesiąc/2 skarpetki złuszczające a smaruję po prostu balsamem do ciała.
Usta - maść z witaminą
xentropia - @AnonimoweMirkoWyznania: screen z bloga wwwlosy.pl 
Cerę mam problematycz...

źródło: comment_zjGFTxUmCCObAfszLnD9zedPWHy7JxRK.jpg

Pobierz
różowypasek: Wprowadzaj kosmetyki powoli, jeden po drugim. W zasadzie jest to metoda prób i błędów, szczególnie jeśli chodzi o włosy i cerę ;).

Włosy: sprawdź porowatość włosów i dobierz pielęgnację pod swój typ. Na FB jest sporo grup na ten temat (Włosing, Curly Hair Project).
Twarz: na moim przykładzie wygląda to w ten sposób:
1. Pielęgnacja: po każdym myciu wodą/demakijażu spryskuję twarz hydrolatem (u mnie oczar albo róża sprawdza się super),
@AnonimoweMirkoWyznania: sprawdź sobie bloga Piggypeg. dziewczyny to prawdziwa skarbnica wiedzy! a dbanie o siebie nie musi być czasochłonne, serio. z czasem nawet możesz nabrać ciekawości co do kosmetyków i wkręcić się w temat, próbować nowych rzeczy. trzymam kciuki za Ciebie. w razie co mogę tez pomoc na priv :)