Wpis z mikrobloga

Yi outdoor camera, na aliexpress za okolo $70 powinienes wyrwac z wysylka z Hiszpanii. Mam i polecam, apka na iOS dziala dobrze (notyfikacje, przy detekcji ruchu, nagrywa na karte sd + wysyla nagrania w chmure).
@farmaceut to marka wlasna Xiaomi. W PL tez da sie kupic, ale duzo drozej. Przez to ze to dosc znana firma masz czesto aktualizowana apke i ewentualne aktualizacje firmware:)
@farmaceut Popatrz sobie jeszcze na testy na YT i jak cos to bierz smialo:) pozniej mozesz sobie rozbudowac system o kamery wewnetrzne z serii yi home (tez kompatybilne z apka).
zapis na dysk przenośny (chyba najlepiej?)


@farmaceut: No nie bardzo moim zdaniem. No chyba, że myślisz o czymś niż dysk USB jako "dysk przenośny".

Dysk zapisujący dane z kamer powinny być dobrej jakości (przykładowo WD purple). Tanie i zwykłe dyski na USB zwykle są marnej jakości i nie przystosowane do ciągłego zapisu. Wiem, bo testowałem - a specjaliści potwierdzali moje zdanie. Jeżeli będziesz musiał zmieniać po półtora roku dysk, to nie
@qkak
@farmaceut miałem Yi Dome 1080p jako kamerka dla dziecka i po 2 tygodniach oddałem - powiadomienia płaczu zupełnie nie działały. A raczej przychodziły 5 minut później a czasem wcale
@qkak: Wystarczy mi jedna na zewnatrz... Mam problem z jedna osoba i dzieciarnia latajaca tuz obok samochodu... Musze miec nagrane jakby co. A poza tym - kwestia bezpieczenstwa
@bialy100k: A chmura? ... chociaz widze, ze chmura Yi jest dodatkowo platna. pozostanie wiec karta pamieci, chociaz taka to sie zapewne szybko zapełni... jakbym wyjechal na tydzien to watpie, abym mial nagrania z 10 dni :/ to bedzie w ogole autonadpisywalo do
@Bomboniusz1986: Nie mówię, że zawsze :) Kiedyś serwisowałem sprzęt który chodził 24/24 i dyski miały tendencję do padania. Któregoś razu przychodzimy, a w serwerowni gwizd/jęk jakby ktoś w tartaku drzewo ciął. Dosłownie - nie dało się rozmawiać. Dysk nadal chodził właściwie poprawnie :) - dopiero jak zaczęliśmy zgrywać z niego dane (po odłączeniu rejestrowanego strumienia oczywiście) - to okazało się, że pracuje zauważalnie wolniej. Dane skopiowane, ale dla ciekawości dałem mu