Wpis z mikrobloga

potrzebuję pomocy z modelowaniem dynamiki molekularnej w NAMD lub w GROMACS i szukam kogoś, kto się na tym zna
chcę wymodelować agregację małych oligomerów metaloorganicznych, ale nie mogę nawet uruchomić czegoś podobnego jak w filmiku - tutoriale generalnie są napisane dla modelowania cząsteczek białek i nie pomaga mi to w utworzeniu mojego systemu

92feliks - potrzebuję pomocy z modelowaniem dynamiki molekularnej w NAMD lub w GROMAC...
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matan_Jagiz: ok, wiem ze istnieje cos takiego jak LAMMPS, ale cos wiecej? Czy to narzedzie bedzie sie nadawalo bardziej do takiego rodzaju symulacji? Czy ma jakies tutoriale albo opisane przypadki, z ktorych mozna jakies ogolne dzialania wyciagnac?
@92feliks
Ogólnie jest potężnym narzędziem.
Tibia tam symulacje cząsteczek jak najbardziej. Robiłem to na studiach stąd to wiem. Wygląda na mega skomplikowane, ale warunki i rodzaje oddziaływań można znaleźć w necie. Jest tego bardzo dużo. Znajdź LAMMPS w guglu. Jest tam wszystko co można i jak to zrobić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gleorn: no wlasnie lammps poki co mi tez nie ruszyl, bo nie mam pliku z konfiguracja, a na necie nie znalazlem zadnego ogoknego pliki, ktory moge prosto zmodyfikowac dla swojego przypadku
Generalnie, to na codzien robie obliczenia kwantowochemiczne, wiec md to jest dosc nowa dzialka dla mnie
Wiec w namd mam problem ze zrobieniem pliku psf, a w lammps nie potrafie znalezc/stworzyc pliku z konfiguracja (in.* najczesciej sie nazywa)