Wpis z mikrobloga

Nie do końca rozumiem, przyczyny wydarzeń, które miały miejsce wczoraj na Gibraltarze. Legia w sparingach prezentowała się bardzo dobrze, z zawodnikami głębokich rezerw w składzie potrafiła pokazać, że rozgrywanie i utrzymywanie się przy piłce nie przynosi jej większych problemów, nawet z teoretycznie silniejszą drużyną z Pilzna. Ze stwarzaniem sytuacji bramkowych również było bardzo dobrze.

Wczoraj praktycznie najsilniejszy skład wyszedł na drużynę z Gibraltaru, która w piłkarskim świecie, znajduje się kilka klas niżej od naszych sparingowych rywali - resztę doskonale wszyscy pamiętamy.

Uważam, że Ci piłkarze więcej by pokazali, gdyby grali bez trenera, bez odprawy przedmeczowej i jakiejkolwiek taktyki.

Moim zdaniem bardzo złą robotę robi Vuković, ponieważ żaden z piłkarzy nie zagrał wczoraj na miarę swoich umiejętności. Nie wiem, co trener powiedział piłkarzom przed meczem, nie wiem jakie warianty gry piłkarze trenowali , ale przyniosło to efekt skrajnie negatywny. Co gorsza po przerwie nie zmieniło się nic w stylu i koncepcji gry Legii.

#legia #ekstraklasa
  • 17
  • Odpowiedz
Moim zdaniem bardzo złą robotę robi Vuković, ponieważ żaden z piłkarzy nie zagrał wczoraj na miarę swoich umiejętności.


@Whizkazzz: Serio? Ja rozumiem winic trenera jak np. przegrywaja w lidze, ale z polamatorami to jest juz inna dyskusja. Oni powinni to wygrac z marszu, trener nie pomoze, jak nie potrafia podac celnie pilki 2x.
  • Odpowiedz
@Whizkazzz: Ktoś dobrze powiedział ze trener jest potrzebny w meczach gdy szanse są 50/50 i on może ich jakoś zmotywować czy zdecydować o czymś co da wygrana a nie w takich jak wczoraj. W ogóle nie powinni z nim kontraktu przedłużać a teraz są tego efekty
  • Odpowiedz
ni powinni to wygrac z marszu, trener nie pomoze, jak nie potrafia podac celnie pilki 2x.


@miki4ever: Ale w sparingach, nawet z mocniejszym rywalem, tą samą piłką potrafili jednak operować. Nagle, jak przyjechali na Gibraltar stracili tę umiejętność?
  • Odpowiedz
@Whizkazzz: Nie jestem ekspertem(tak, jedyny Polak, ktory nie jest ekspertem w pilce noznej:)), wiec nie wiem dlaczego tak zagrali, natomiast nie widze za bardzo jak trener moze pomoc w meczu z takimi amatorami.

Inna sprawa, ze obstawiam jakies 6:0 za tydzien i zamkniecie tematu. Tak tylko przypomne, ze w tak wychwalanym sezonie, kiedy ogrywalismy Celtic, w pierwszym meczu poprzedniej rundy u siebie zremisowalismy z Irlandczykami po fatalnej grze.
  • Odpowiedz
natomiast nie widze za bardzo jak trener moze pomoc w meczu z takimi amatorami.


@miki4ever: Wystarczy, żeby nie przeszkadzał, a w mojej opinii, Vuković swoją "taktyką", odprawą i prowadzeniem drużyny w trakcie meczu tylko zaszkodził.
  • Odpowiedz
Wystarczy, żeby nie przeszkadzał, a w mojej opinii, Vuković swoją "taktyką", odprawą i prowadzeniem drużyny w trakcie meczu tylko zaszkodził.


@Whizkazzz: No to powinien zostac jako trener. Jak dla mnie, jezeli ma az taki wplyw na druzyne, ze potrafi tak wymusic na nich taktyke, ze nawet z polamatorami nie potrafia wygrac, to jest to poziom Mourinho i takiej perelki nie mozna wypuszczac z rak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Whizkazzz: też tego nie rozumiem. Ustawka pod buka jest chyba jedynym sensownym wytłumaczeniem. Albo zwyczajnie zlekceważyli przeciwnika, który zamiast wypiąć dupę od pierwszych minut próbował cisnąć. Czasem się mówi, że dobre wyniki sparingów to w sumie nie taki dobry znak, bo forma przyszła za wcześnie. Ale to nie to. Za mało czasu minęło, poza tym my nie leżeliśmy kondycyjnie a taktycznie. Zero pomysłu na grę.
  • Odpowiedz
@Whizkazzz bo sparingi nie oddają realnego stanu zespołu? Prawda jest taka że obecnie legia ma najgorszy skład i trenera i prezesa w ostatnich 20 latach, tutaj jest potrzebna gruntowna przebudowa klubu i zainwestowanie w młodzież, ustalenie max kontraktu na poziomie 40 tys zł, 80 tys dla max 3 piłkarzy i może coś by z tego było
  • Odpowiedz
Tak tylko przypomne, ze w tak wychwalanym sezonie, kiedy ogrywalismy Celtic, w pierwszym meczu poprzedniej rundy u siebie zremisowalismy z Irlandczykami po fatalnej grze.


@miki4ever: tylko że w ostatnich latach gramy fatalnie w pierwszym i rewanżowym meczu, więc ciężko wracać pamięcią do tamtych chwil.
  • Odpowiedz
nigdzie nie napisałem, że taktycznie potrafi zdyscyplinować zespół.


@Whizkazzz: No napisales. Napisales, ze taka taktyke wprowadzil, ze nie potrafili wygrac z polamatorami. Jak dla mnie to jest trener-geniusz i trzeba go trzymac, skoro to on zadecydowal o wyniku.
  • Odpowiedz