Wpis z mikrobloga

Funkcją której NAJBARDZIEJ brakuje mi w Macu, a która jest dostępna out-of-the-box w windowsie to Snipping tool. Program którym łatwo można zrobić printscreen fragmentu ekranu, a następnie od razu wkleić do worda/messengera/maila używając ctrl+v. Próbowałem masy różnych narzędzi, żadne nie jest tak intuicyjne i proste jak to. Czy da się to jakoś obejść? czy jedyną alternatywą jest wklejanie linku do zdjęcia na dropboxie/serwerze lub ręczne uploadowanie z folderu ze screenami do wiadomości?
#macbook #macos #apple
  • 11
  • Odpowiedz
@rskk: @jwader: @m___w: @Nolimit: korzystając z posta kolegi - szukam czegoś co pozwoli mi robić screenshot i wrzucac do pdf/powerpointa - mam tu na mysli pliki po 100+ screenshotów
Jakiś pomysł jak to przyspieszyć/zautomatyzować (poza automaterem) niż ręcznie przełączać slajd, robić ss, zapisywać go, przełączać na kolejny slajd, zrobić ss, zapisać a potem skleić to w pdf/ppt?
  • Odpowiedz
@a665321: kiedyś pisałem appke CloudApp, możesz obczaić, ma wiele opcji. Ale z tego co czytam, to systemowe skróty powinny Ci wystarczyć.
  • Odpowiedz