Wpis z mikrobloga

Mireczki, na codzień do komputera noszę okulary z "BlueCutem" oraz korekcją L-1.0, P-0.75. Soczewki też takie mam, ale ostatnio zauważyłem że o ile w okularach nie mam w sobie problemów to przy soczewkach na dalsze odległości "coś jest nie tak". Spróbowałem założyć lewą soczewkę (-1.0) na prawe oko i jest lepiej. Jakbym się przestawił na soczewki obie -1.0 to coś się stanie czy lepiej nie kombinować? Wadę L-1.0 i P-0.75 miałem stwierdzoną przez okulistę i to się potwierdziło w salonie przy doborze okularów i soczewek.

#okulary #soczewki #okulista
  • 5
  • Odpowiedz
@michgur: ale ja nie pytam o badanie wzroku. Okulary noszę 1.5 roku, wtedy też miałem wykonywane badanie. Na okularach widzę dobrze, na soczewkach jest trochę gorzej (na prawym oku). Pytam czy mogę zmienić prawą soczewkę na też -1.0 zachowując te okulary co mam i czy nic złego się nie stanie skoro na okularach widzę dobrze a soczewka -0.75 jest najwidoczniej za słaba.
  • Odpowiedz
@Rst00: Mi przy badaniu powiedziano, że soczewki powinny być ciut słabsze niż faktyczna wada (jeśli masz wadę pomiędzy to wybierasz tą słabszą soczewkę), nie wiem tylko co jest powodem ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale zanim zdecydujesz się na mocniejsze soczewki, to może spróbuj inną firmę? A jeśli nosisz soczewki miesięczne, to spróbuj jednodniowe (ja w jednodniowych czuję się lepiej)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kicioch: hmm, soczewki noszę nie od dzis i z początku trochę się naszukalem tych odpowiednich. Próbowałem różnych marek ale ostatecznie najlepiej się sprawdziły u mnie CooperVision Biofinity. Od początku noszę tylko miesięczne bo używam je prawie codziennie i to zazwyczaj tylko na 2-3h (jak np. idę na siłownię albo daleko w miasto). Może zamówię sobie parę jednodniowych na próbę, pewnie na allegro są na sztuki ;)
  • Odpowiedz