Wpis z mikrobloga

@plaisant: teraz kupilem za hajs ale nie widze w wirexie opcji odsprzedazy im krypto za hajs chyba ze cos przeiczylem. Normalnie moge wymienic jedne jrypto na inne u nich ale na gbp juz chyba nie. Mozliwe to?
  • Odpowiedz
@plaisant: Można zrobić przelew z tradycyjnego konta (w euro) na swoje konto w Wirexie?
Ile pobierają za każdą transakcję kupna/sprzedaży?
Da się wymieniać "waluty" między sobą czy trzeba zawsze sprzedawać do USD?
Pewnie obsługują tylko kilkanaście najbardziej dokapitalizowanych "walut" czy takie śmieciowe też?
  • Odpowiedz
@mrKoval:

Można zrobić przelew z tradycyjnego konta (w euro) na swoje konto w Wirexie?

można, najlepiej z konta walutowego to płacisz tylko za przelew SEPA dowiedz się ile kosztuje przelew SEPA w twoim banku

Ile pobierają za każdą transakcję kupna/sprzedaży?

pobierają chyba 1% ale nie wiem dokładnie, jak kupuje za 200 euro to wychodzi 1-2 euro opłaty

Da się wymieniać "waluty" między sobą czy trzeba zawsze sprzedawać do USD?

da się
  • Odpowiedz
@plaisant: Dziękuję Kolego za wyczerpujące informacje.
Jeszcze dopytam czy jest tam taki automat, co automatycznie zakupi mi (lub sprzeda) po zadanym wcześniej kursie?
Coś jak stop loss.
  • Odpowiedz
@mrKoval: nie ma automatu lub stop loss to kantor nie giełda
zamów sobie kartę od nich 1 euro na miesiąc kosztuje a będziesz mógł robić nią zakupy lub wypłacać siano w bankomatach, opłata za wypłatę w bankomacie to 2,25 euro
no i karta przydaje się do wypłacania też na konto bankowe bo gdybyś chciał wypłacić nie kartą to kosztuje to 15 euro a tak to zlecasz wypłatę przez transferwise i ładujesz
  • Odpowiedz
@plaisant: Tyle info, że i przetrawić świeżakowi ciężko....
Przyślą mi tą kartę do Holandii?
Mnie interesuje tylko euro-krypto-euro (konto w Holandii), na złotówki przeleję przez Cinkciarza z dobrym kursem.
  • Odpowiedz
@mrKoval: >Przyślą mi tą kartę do Holandii?
prześlą
-

Mnie interesuje tylko euro-krypto-euro

krypto euro najlepiej (najtaniej) kartą wirex przez transferwise krypto>euro>pln lub coś innego na revo dopiero z revo pln>euro wracasz euro z wirexa do banku holenderskiego

długa droga ale nie koniecznie wolniejsza i będzie taniej niż 15 euro z wirex do banku holenderskiego bezpośrednio
  • Odpowiedz
@plaisant:
Jak już mam wygenerowany adres portfela(?) BTC w postaci 1xxxxcośtam i priv klucz do niego, to jakie kryptowaluty mogę na niego przelewać prócz BTC?
Bo do Ethereum trzeba mieć osobny w stylu 0x....cośtam.
Chodzi mi o to, że zakupię jakąś niszową kryptowalutę (ale mam nadzieję dobrze rokującą) i nie będę mógł jej zrzucić z giełdy do prywatnego portfela.
  • Odpowiedz