Wpis z mikrobloga

#deskorolka #skateboarding #skate #deska #sport

Elo, rozglądam się za pierwszą deską. Głównie do przemieszczania się po mieście, aczkolwiek będę się uczył podstaw typu Ollie, jakieś flipy - ale to z czasem.
Nie chce fiszek ani longboardów. Zwykła deska, która wytrzyma moje 100kg ;)
Jedyne co, to zorientowałem się aby kółka miały najlepiej 50-51cm, miekkość 5/7, szerokość minimum 8 cali. Gdzie się najlepiej w takową zaopatrzyć? Jakieś propozycje/sugestie? :)
  • 15
  • Odpowiedz
Głównie do przemieszczania się po mieście


@Andrijek: Twój zapał spadnie po pierwszej rundzie. Ze względu na stan chodników i ilość ścieżek to deskę będziesz częściej nosił pod pachą. btw, przy 100kg to lepiej rower albo hulajnoga
  • Odpowiedz
@nine: akurat trase z pracy/do pracy mam z bardzo fajna nawierzchnia wiec dalbym rade. Przede wszystkim też chodzi o fun z jazdy, nawet po podwórku :)
  • Odpowiedz
@Andrijek Jak chcesz mieć dechę do jeżdżenia i do tricków to raczej potrzebujesz dwóch kompletów kółek. Serio, nawet na równej asfaltowej ścieżce rowerowej na twardych kółkach 52mm będziesz czuć dyskomfort. Do poruszania się raczej potrzebujesz czegoś większego i miękkiego ;)
Co do tego gdzie kupić to zależy, albo szukasz całej używki np. na grupach na fb, albo kupujesz wszystko z osobna używane bądź nowe ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JakeKurtAcfino: niekoniecznie, gdyby kupił 90-92A to dałoby radę i bujać się po chodniku i klepać tricki na skateparku. Wiem, bo sam mam drugi set na 90A i da radę na tym coś skleić, choć wiadomo, dokręcanie i prędkość nie taka jak na 101A
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka Tru, but.. :D patrzę też pod kątem jego wagi, bo wiem z doświadczenia (110+ here), że chcąc nie chcąc, cięższy człowiek mocniej dociska kółka do podłoża, a co za tym idzie kamyk na płaskim podłożu staje się jeszcze groźniejszy :p tak czy siak, wszystko w kwestiach wygody opa
  • Odpowiedz
@JakeKurtAcfino:
no w sumie dopiero teraz doczytałem o wadze opa ( ͡° ͜ʖ ͡°). W kazdym razie mogę powiedzieć, ze przy ~70kg kamyk (rozsądnej wielkosci) nie jest straszny na kółkach 90A, gdzie przy 101A gleba murowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@JakeKurtAcfino może na początku skupilbym się na jeździe, opanowaniu podstaw. Tricki dojdą z czasem. To za jakimi parametrami się rozglądać? Wolałbym kupic nowa w zestawie, bo ma być to prezent dla mnie to muszę coś wybrać pomału ;)
  • Odpowiedz
@Andrijek: Tego to nawet jakbyś chciał to nie przeskoczysz, coś umieć jeździć musisz :P

tl;dr: bierzesz seta, masz święty spokój ze składaniem, ale liczysz się z "awaryjnością" vs tracisz czas i kasę na konkrety, ale masz pewność co do sprzętu

Co do "parametrów" to jeżeli iść w kółka do wszystkiego, tak jak pisał @saper_vodiczka, to powinno Ci zależeć na miekkości 90-92a, rozmiar myślę, żę 54mm byłyby okej do jazdy i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JakeKurtAcfino: no w sumie wszystko co podałeś wg mnie będzie git, na blatach ambassadors jezdzę osobiscie, mój brat też i są b.dobre, nie widzę różnicy z droższymi deskami. Independent podobno robi najwytrzymalsze trucki, więc tez najlepszy wybór. Kółeczka 90-92A 54-56mm, tylko trochę szukania z tym będzie, ale da się kupić. Łożyska to już rzecz gustu bardziej, ale nie ma co przepłacać, jeśli masz ograniczone środki na deskę.
@Andrijek
  • Odpowiedz
@JakeKurtAcfino: @saper_vodiczka: Dobra, pomogliście naprawdę dużo :)
Na "pierwszy" raz wolałbym kupić zestaw już gotowy, więc teraz musze poszukać takiego odpowiedniego z parametrami podanymi przez was.
Znacie jakies sklepy online, na ktorych warto poszukac? Alledrogo też, czy raczej skupić sie na skejtowych sklepach?
Finalnie chciałbym się z pierwszą deską zamknąć w 400 :)
  • Odpowiedz
@Andrijek No gotowe sety są produkowane przez konkretne firmy np. DGK, czy almost. Decka z ambassadorsa, czy Independentów tam nie znajdziesz :p A co do twardości kółek to ciężko powiedzieć, pewnie gdzieś na stronie producenta trzeba by szukać co tam wkładają ¯_(ツ)_/¯ Pamiętaj też o szerokości blatu, jak póki co chcesz głównie jeździć, to mnie jak 8" nawet bierz
  • Odpowiedz