Wpis z mikrobloga

4 lipca 1946 - Pogrom ludności żydowskiej w Kielcach. Zginęły 42 osoby.
Pogromu dokonali mieszkańcy Kielc oraz żołnierze Ludowego Wojska Polskiego, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej.
Przyczyną pogromu była plotka o uwięzieniu przez Żydów w piwnicy budynku przy ul. Planty 7 ośmioletniego chłopca, w celu dokonania na nim mordu rytualnego. #historia #kielce #zydzi #neuropa #4konserwy
  • 42
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Ogólnie, pogromu w Kielcach z 1946 by nie było, gdyby żaden Polak nie wierzył w rozpowszechniane przez księży kłamstwa o rytualnych morderstwach, jakich mieli dopuszczać się Żydzi.
Polecam książkę Jolanty Żyndul "Kłamstwo krwi. Legenda mordu rytualnego na ziemiach polskich w XIX i XX wieku" - tam jest sporo na ten temat.

Ogólnie, żaden naród w dziejach nie był oskarżany o dokonywanie tylu podłości, co Żydzi. I o żadnym innym
  • Odpowiedz
Ja bym tylko wtrącił, że w niedalekiej okolicy Polacy razem z Niemcami za czasów wojny jeździli na polowania(nie na zwierzynę do lasu) więc nie jestem zdziwiony ale i nie potwierdzam w żaden sposób tej informacji.
Skąd wiem? Od osoby, która widziała to na własne oczy.
  • Odpowiedz