Wpis z mikrobloga

@HamRadioOp: o, to nawet nie wiedziałem że trezor jest open source :o
Jak wyliczysz łączny koszt to daj znać, powiem czy jestem zainteresowany (ale jak poniżej 100 zł to raczej tak :D)
@HamRadioOp: A zlutowanie tego w całość byś ogarnął? Czy mówimy o samym zestawie elementów? Bo nie mam cierpliwości do lutowania smd xD

i w razie czego wysyłka paczkomatem wchodzi w grę?
@urban07: Ci powiem, że jeżeli chodzi o smd to sam traktuje 0402 jako wyzwanie (0603 lutuje już na lajcie, więc nie powinno być problemu), ale jak będę miał czas to właśnie taki miałem plan - za parę satoshi poskładać parę i opylić na ebazarku po kosztach + piwo.

Wiekszość części i tak muszę zamówić z dużym zapasem, jedynie procesory i wyświetlacze.
Chyba po prostu zamówię więcej sztuk i spróbuje z tymi
@HamRadioOp: To fajnie, ja bym był chętny :D
Jeśli chodzi o procki z chin to różnie bywa, kilka razy kupiłem po kosztach i przyszły używane albo martwe - patrz na opinie, jak ma dużo dobrych to powinno być ok
@urban07: Mirki podesłały mi info, że chińskie stmy to podróby. Nie będe ryzykował i w sumie niech kosztuje ten proc połowe ceny, ale będzie w 100% pewny.
Czekam na paczki z wyświetlaczami i przyciskami z chin, ale w międzyczasie chyba zbuduje na częściach z pl.
100% pewny.

Czekam na paczki z wyświetlaczami i przyciskami z chin, ale w międzyczasie chyba zbuduje na częściach z pl.


@HamRadioOp: Jakby to było w obudowie 3D zamknięte i nie wyglądało jak jakiś prototyp to też jestem chętny :). Daj znać jak będzie jakiś progres.
@urban07: @SoulShredder: @zenitram:
Są dobre wieści i złe. Rzuciłem tym chwilowo w kąt ale to zaraz.
1.Procesory od chińczyka działają wyśmienicie. Można to tluc mega tanio.
2.Bootloader trezora nie jest dostępny w formie skompilowanej, trzeba kompilować samemu.
3.Soft od wersji chyba 1.8 sprawdza czy bootloader jest oryginalny. Aby zadzialał nasz własny bootloader trzeba wyłączyć sprawdzanie/dodać swój podpis.
4.Obudowy z drukarki 3D nie chciało mi się jeszcze ruszać. Chińczyk od
Pobierz HamRadioOp - @urban07: @SoulShredder: @zenitram: 
Są dobre wieści i złe. Rzuciłem ty...
źródło: comment_lAWUGU8jSJVHVGAyMc7EZZrQEugN4Vm8.jpg