Wpis z mikrobloga

Ostatnio widziałam wpis jakiegoś przegrywa na głównej o tym ze rzekomo rosną nastroje homofobiczne w Chicago. W USA. Tak - naprawdę istnieje taki post w wykopanych xD

W ŻADNYM z panstw wysoko rozwiniętych zachodniej półkuli nie mozna mówic o jakimkolwiek wzroscie nastrojów homofobicznych, bo te społeczeństwa są już ponad tym. Szowinizm i brak tolerancji dla drugiego człowieka w Polsce czy w krajach rozwijających się jest efektem lat komunizmu, działalności instytucji religijnych i braku edukacji

#bekazkatoli #bekazpodludzi #wiara
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PomidorovaLova:kilka lat temu byłem w USA w Chicago. Nie wiem jak jest teraz ale w uptown siedzą geje. Na południe od grand czarni. Belmont Milwaukee Polacy. Irving park żydzi. Devon hindusi.
Może w centrum Chicago wszyscy się kochają. Ale półgodziny od centrum każdy wie jak jest.
Jak murzyn kupi dom w okolicy to ceny spadają.
A segregacji nie ma już od 60 lat.
Ale może.faktycznie coś się zmieniło przez te
  • Odpowiedz
Polska była jednym z bardzo niewielu miejsc, gdzie Żydzi mogli się osiedlić i żyć i nie byli mordowani albo przeganiani.


@hlavni_nadrazi: To akurat nieprawda. W Polsce zdarzały się wypędzenia z miast jak i prześladowania z racji posądzania Żydów o mordy rytualne czy choćby profanowanie hostii. Także polski katolicyzm ma na sumieniu trochę żydów zabijanych w imię religii, a pokojowa koegzystencja i wszechobecna tolerancja to mit.

https://www.wykop.pl/wpis/41389803/na-mazowszu-doszlo-do-pierwszego-na-ziemiach-polsk/
  • Odpowiedz
@puszkapandory: dobrze, pojedyncze przypadki przemocy się zdarzają gdy dwie kultury żyją obok siebie (żydzi się nie asymilowali ani w większości nawet nie znali polskiego). Co do zasady żydzi przyjechali do Polski, bo na "zachodzie" byli MASOWO gonieni i mordowani - u nas znaleźli miejsce do życia.
  • Odpowiedz