Wpis z mikrobloga

@acdart @JullietteKai, mnóstwo pytań :D
Przede wszystkim, czy warto, bo jednak to też są spore pieniądze. Czy mając Wit w papierach, można znaleźć pracę? A z takich aktualniejszych, to zastanawiam się jak wygląda plan lekcji, od której do której trwają zajęcia, czy jest tak, że jest np jeden dzień wolny od zajęć w tygodniu, i chyba dla mnie najważniejsza kwestia - jak wygląda sprawa z nieobecnościami? Czy jest to duży kłopot?
[odnoszę się tylko do grafiki komputerowej]

Przede wszystkim, czy warto, bo jednak to też są spore pieniądze.

Jeden rabin powie tak, inny nie.
Wg. mnie nie warto, ale są ludzie co uważają, że warto.
Jak by patrzeć na Polskę, to mają jeden z lepszych nauczycieli 3D (chociaż nadal obiektywnie #!$%@?)

Czy mając Wit w papierach, można znaleźć pracę?

W grafice? Możesz przyjść na rozmowę ze srajtaśmą lub dyplomem, wyjdzie na to samo.
@ovetti: studiowałem zaocznie, z planem nie pomogę.

Czy mając wit w papierach łatwiej znaleźć pracę? Nie, branża graficzna nie patrzy zupełnie na twoje wykształcenie, tylko twoje portfolio. Poszedłem tam spróbować wszystkich gałęzi grafiki i wybrać swoją. Złapałem mniej więcej podstawy, a to, czym się interesowałem, rozwijałem dalej na swój rachunek. Nie patrzyłem na to jak na studia, tylko jak na kursy, więc dyplom był ozdobą. Były przedmioty totalnie bezsensowne, zajmujące tylko
lubie cie za upór w walce z systemem szkolnictwa graficznego w PL.

Studiowałem na dwóch polskich pro uczelniach (które okazały się gównem) i robiłem kursy w hamerykańskich więc mam porównanie. No i też aktualnie patrzę z perspektywy pracodawcy (jako headhunter w firmie)

Po prostu uważam, że jest #!$%@? z mułem, gówno i nasrane, jeśli chodzi o uczelnie wyższe w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę się z tobą
@loczyn: ogólnie się z tobą zgadzam, ale nie generalizowałbym. Tylko żeby nie generalizować trzeba by było wyrwać fajne przedmioty z wielu uczelni i stworzyć jedną, a tak masz perły pośród ton mułu w programach nauczania, gdzie z jednej strony masz mnóstwo praktyki od gości z CD Projektu, na przerwie idziesz na kawę, a po przerwie idziesz na rysowanie liter, gdzie dostajesz pióro i "przerysujcie litery".

Fajnie, kaligrafia jest potrzebna, ale ile
@acdart: Ja nawet do Kaligrafii jako takiej nie mam zarzutu, ja mam glownie zarzuty do wlasnie tych „nowoczesnych” przedmiotow ktore sa tragicznie prowadzone.
No a to ze siatka godzinowa przedmiotow jest #!$%@? to inny temat.
@loczyn @acdart jeśli chodzi o to, czy papier z Wit zapewnia znalezienie pracy, to spotkałam się z takim zdaniem w necie. Zabrzmiało dość absurdalnie, ale z ciekawości chciałam zapytać. Co do kwestii samej grafiki od końca podstawówki się tym interesuję i bawię się w Photoshopie. Plus od dziecka mi wmawiano, że mam talent artystyczny, więc chciałabym iść jakoś dalej w tym kierunku. W szczególności, że właśnie od jakichś 2 lat mocno mnie
@ovetti: na pewno poznasz sporo dziedzin grafiki i może cię coś zainteresuje. Na pewno, jeśli interesuje cię 3D, animacja, to sporo będziesz musiała nasiedzieć się w domu mimo wszystko, bo program jest tak ułożony, że przez 2 lata uczysz się 2D i jakichś podstaw-podstaw After Effectsa, a na ostatnim roku dostajesz nagle 3 programy do 3D + jakieś podprogramy. Nie da się tego ogarnąć polegając tylko na nauce ze szkoły i
@loczyn: po pierwszym roku to nawet dobrze. U niektórych prowadzących widać wiedzę i pasję, inni wkurzają swoim olewczym sposobem prowadzenia zajęć. Widzę, że w ciągu tego roku nauczyłam się więcej, niż przez kilka lat wcześniejszej własnej "zabawy" z pakietem Adobe. Liczę się z tym, że nigdzie nie jest idealnie. Na tę chwilę będę tu kontynuowała naukę - na razie nie spotkałam się z czymś, co by kompletnie odrzuciło od nich
@JullietteKai: hah szkoda, a miałam cichutkkie nadzieje XD a mam jeszcze pytanie ogólne - jest to bardzo oblegany kierunek? I czy jak złożę papiery gdzieś w połowie lipca, to nie będę mieć problemów z dostaniem się z braku miejsc?
jeśli chodzi o to, czy papier z Wit zapewnia znalezienie pracy, to spotkałam się z takim zdaniem w necie.

ŻADNA SZKOŁA NA ŚWIECIE NIE ZAPEWNI CI PRACY Z GRAFIKI, jak ktoś tak pisze to #!$%@? kłamie.

Liczy się jednak dla mnie to, czy ta uczelnia byłaby w stanie coś ze mnie większego wycisnąć, czymś zaintrygować i zachęcić, bo nie ukrywam, że szybko tracę chęci, a grafika do tej pory była wyjątkiem :'(
@ovetti: rok temu składałam na dokładnie 23 lipca i się spokojnie dostałam, choć w tym roku wykładowcy mówili o jakiś mitycznych miejscach rezerwowych i mocnym obleganiu kierunku. Na WIT jest to najchętniej wybierany kierunek, ale tez bym się tak nie śpieszyła - przemyśl wszystko na spokojnie. Kolega loczyn dobrze mówi - żadna szkoła nie zagwarantuje Ci pracy. Bez własnej inicjatywy i chęci rozwoju nic się nie uda. Szkoła jedynie pomoże Ci
Na twoim miejscu, jeśli nie masz parcia na studia, ogarnąłbym jakiekolwiek portfolio z tego co umiesz i załapał się na staż / juniora do jakiejś szambokorpoagencji, a po pracy jechał z tutorialami i metodą prób i błędów w programach typu 3ds max, Cinema 4D czy Blender. Jeśli studia są ważne same w sobie, to idź na WIT / PJATK, ale samodzielna praca czeka cię dalej.


@acdart: O to to. Nawet średnia