Wpis z mikrobloga

@Marasson: WaproMag, mysql. Po próbie połączenia z sql wyskakuje komunikat "upłynął limit czasu logowania".
W sql server configuration manager w zakładce SQL Server Services - brak elementów do wyświetlenia (a chyba powinny być jakieś bazy?)
@cold_fire: To jeszcze zapytam, uzywasz tego w chmurze czy lokalnie w firmie postawione? Bo mi to wyglada klasycznie, lezy polaczenie z serwerem. Tylko teraz pytanie, czy wastwa fizyczna czy soft. Dzwoniles na jakis outsourcing asseco 24/h ? EDIT: jestes pewien, ze masz to na mySQL a nie na MSSQL ?
Używam lokalnie. Jeszcze nie dzwoniłem, jak nic nie ogarnę to jutro spróbuję, chociaż nie wiążę z tym dużych nadziei. Przydałby się ktoś kto dobrze ogarnia te sprawy bo mi trochę schodzi zanim cokolwiek znajdę, a może się okazać, że jest to łatwe do naprawienia.
@cold_fire: Jezeli lokalnie (w sensie odpalasz na kompie program) to odpada wszystko co zwiazane z polaczeniami na zewnatrz. Chyba, ze cos pracuje online i o tym nie wiesz. Nie instalowales czegos nowego przez przpadek? Jakies biblioteki .NET? / gierki z bibliotekami .net? Cos urwało baze w tym programie. Ona pewnie istnieje tylko trzeba sie cofnac o kilka krokow i przeanalizowac.
@cold_fire: O mosz. To jest twoj lokalny IP ? Wczesniej miales tam nazwe bazy po prostu? Ogolnie same bazy nie znikają. Musiałbyś nieźle narobić dropów/turncatów, żeby uwalić baze do czysta. Przeważnie to wina połączenia. :)
@Marasson: Tak to moje lokalne IP. Tak wcześniej była tam nazwa bazy i tak działało przez rok bez żadnych problemów.
Dlatego mocno mnie zaniepokoiło, że nie chce ruszyć. Podczas instalacji programu też miałem problem z bazą, żeby ją w ogóle uruchomić. Spędziłem nad tym trzy dni i się udało. Od tego czasu szerokim łukiem omijam bazy na moim kompie, żeby czasem czegoś źle nie dotknąć :)