Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki. Mam pewien problem dotyczący mojej siostry. Na wstępie powiem, że siostra ma prawie 30 lat, nigdy nie miała chłopaka i mam wrażenie, że nie chce mieć (?). Nie mysli o zalozeniu rodziny, nie dba o siebie, nie ma wcale znajomych a jedyne co robi w ciagu dnia to praca u taty, siedzenie w pokoju i granie na komputerze/czytanie ksiazek. Siostra od zawsze miala problemy z nadwagą. Ma pelno problemow z tego wynikajacych, tata wysyla ją po lekarzach ale do niej nie dociera, że otylosc to choroba. Cały czas podjada po kryjomu jakies slodycze. Dodam, że jak bylismy mali nasza mama umarła i jestesmy wychowywani tylko przez tatę. Mam wrazenie, ze ja radzę sobie w zyciu, ale chcialbym, zeby moja siostra tez miala dobre zycie - a na ten moment nic tego nie zapowiada. Nie chce, zeby ciagle byla utrzymywana przez tate i cale zycie byla przy nim - bo co jesli naszego taty kiedys zabraknie? Mam wrazenie, ze nie jest wcale samodzielna. Jak szła do szkoly to poczatkowo proponowali jej szkole specjalna, ale nasza mama uparla sie, ze ma uczyc sie w zwyklej szkole, siostra radzila sobie nawet dobrze, poszla do liceum, tam zdawala na 3/4 i matura poszla jej zaskakujaco dobrze. Poszła na studia zaoczne i tam tez nie miala zadnych problemow z nauka - a nawet pomagała innym w zrozumieniu niektorych rzeczy.
Ja mam z nią slaby kontakt, mam wrazenie, ze srednio wychodzi mi rozmowa z nią. Kiedys jej powiedzialem, ze chcialbym zeby sie za siebie wziela i miala dobre zycie, znalazla meza itd. Skonczylo sie na tym, ze poplakala przy mnie i powiedziala, ze wie, ze troszcze sie o nią itd - a nastepnego dnia przylapalem ją na tym, ze jadla nutelle w pokoju... Naprawde nie wiem jak mogę do niej dotrzec. Moj tata tez nie ma pomyslu - wysylal ją do roznych lekarzy, dietetykow, rozne diety pudelkowe, ale to wszystko na nic, jesli ona sama nie chce schudnac i bez przerwy podjada.
Gdzie może się udać? Jakiś psycholog? Ktoś od motywacji? Psychoterapeuta?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ona ma poważniejsze problemy niż schudnięcie, a chudnięcie możesz przecież po trochę zastartować wyciągając ją na jakiś ruch na powietrzu, jak jest mocno gruba to zacznij od wycieczek pieszych gdzie trzeba dojechać samochodem, albo rowerem, tak żeby nie mogła szybko do domu wrócić i była pod kontrolą ale żebyś nie zajechał jej jak konia przy oraniu w czerwcu XD. weź ją w jakieś miejca gdzie nie będzie dużo ludzi, albo
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: mysle ze raczej chodzi o to ze OP sie martwi tym, ze ona nie ma nikogo- ani faceta, ani znajomych. OP ma swoje zycie, ojciec kiedys umrze a siostra bedzie siedziala i nie bedzie miala do kogo sie odezwac. a ten mąż to niby taka gwarancja kogokolwiek w jej zyciu. Pewnie ze mąż to nie jedyny cel w życiu ale on nie ma nikogo, ani jednej koleżanki
  • Odpowiedz
  • 3
@nacpanazielonka to samo pomyślałem koleżanko. OPka to po prostu idiotka, która chce komuś życie ustawić bo dla niej tylko takie to szczęśliwe. Znam ziomka, 35 lat, ja o wiele od niego młodszy. Gość to taki typowy chudy wysoki patyk, z długimi włosami i zarostem. Zarabiać, zarabia spoko, 6-7k wyciąga za mniej niż 25-30h roboty w tygodniu. Po robocie i w dniach wolnych siedzi tylko w chacie, pali blanty, je pizze i nawala
  • Odpowiedz
@5ft8: Czytales w ogole wpis OPa? Primo to typ nie laska secundo #!$%@? z jakas z dupy historia o kolesiu co poprostu bawi sie zyciem, a we wpisie jest o grubej lasce bez znajomych pracujacej u taty. Jakby byla taka zajebiscie zadowolona ze swojego zycia to by sie nie rozplakala. I tak jak @Piotero1 wspomnial tu nie chodzi o "znajdz se chlopa babo bo inaczej nie bedziesz szczesliwa" tylko o pomoc
  • Odpowiedz
  • 0
@Luck5 typ co się bawi życiem ma tylko jednego kolegę czyli mnie i bawi się tak jak siostra OPa czyli grając w gierki i niewychodzac z domu. Akurat w jego przypadku jest inna skrajność, wazy może jakieś 65kg(?) przy 195cm około. A to że się popłakała? Kobiety słynna z słabszej psychiki i jak się w jakikolwiek sposób je krytykuje nawet podświadomie to można być przygotowanym na takie coś. A czy praca u
  • Odpowiedz
@5ft8: wiadomo to ze ty tak zyjesz to juz kazdy tak chce. Wiadomo baby sa niestabilne i chpcby ona soe poplakala i powiedziala ze to z samotności to nadal baba i pewnie cos jej odwalilo. Wez sie ogarnij bo sie zachowujesz jak idiota. Ty sie odciales od znajomych i co z tego? Nikogo to nie obchodzi bo to historia siostry OPa a nie twoja. Jak chcesz zeby kommentowlai twoje zycie to
  • Odpowiedz