Wpis z mikrobloga

Witam Mirabelki i Mirki :D
Miałam do wyboru takie oto #mirkowyzwanie :

1. Pojedź na jednodniową wycieczkę
2. Przygotować samodzielnie świeżą rybę (kupić od rybaka lub złowić).
3. Zainicjuj spotkanie z kimś z grupy, którą otaczasz, na co dzień np. praca, studia, szkoła.

Wybrałam numer 1 i odwiedziłam alpaki w Czchowie, gdzie też udało mi się nabyć takiego oto Chew-pacę, który widnieje na załączonym zdjęciu :D

Uprzejmie dziękuję @FHA96 (mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam nick xD) za mobilizację, bo nie mogłam tam dojechać od roku :D

Swoją drogą zapomniałam napisać, że serdecznie polecam to miejsce, bo alpaki to okrutnie urocze zwierzęta XD
omlettedufromage - Witam Mirabelki i Mirki :D
Miałam do wyboru takie oto #mirkowyzwan...

źródło: comment_IN1FDkfG67htylIsxX1Sp0TORJmeRS49.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@omlettedufromage: Jak już okolice Czchowa, to polecam zamek w Wytrzyszczce (otwarty od lipca do końca sierpnia) i kościół w Tropiu po drugiej stronie jeziora :) już pomijam aspekty duchowe, ale okolica i widoki naprawdę fajne. Idealne miejsce na taki spokojny, kilkugodzinny trip :)
  • Odpowiedz
@omlettedufromage: Zapraszam, bo naprawdę można tu odpocząć psychicznie ;) W samym Czchowie wiele polecić nie mogę, bo rynek jest praktycznie martwy. Ewentualnie teraz odrestaurowali basztę w Czchowie ale dla mnie to też trochę taka pusta atrakcja (ot taras widokowy i wieża). Chociaż ludzi bardzo dużo tam przyjeżdża w ostatnich dniach więc może ja się nie znam xD w każdym razie zapraszam:)
  • Odpowiedz
@ravau jesteś pewien, że nie jestem Twoją siostrą? XD dokladnie to miejsce :D coraz wiecej takich hodowli się otwiera z tego co widzę, więc myślę, że spokojnie znajdziesz bliżej. A co do zoo, to wcale nie jest zły pomysł, w mini zoo, takim za bramką dla dzieci mogą być alpaki, bo są mega przyjazne :D
  • Odpowiedz
@omlettedufromage: siostra studiuje w Katowicach, Ty pracujesz, więc nie :P

Ale ma bzika na tym punkcie, na Instagramie non stop ogląda alpaki xD zamiast facetów.

No właśnie rozglądam się w okolicy, ale jedynie znalazłem w Czechowicach i chcą 100zl za godzinę "spaceru" z alpaka. ;) Jak nic nie znajdę innego, to tam z nią pojadę, gdy sesje zda (ma ostatni egzamin w tym tygodniu) :)
  • Odpowiedz
@ravau haha, to pozdrów siostrę, bo ja też na IG tylko alpaki XD właśnie koło Krakowa też mają hodowlę i chcą za spacer chyba 150 zł, ale to będzie mój prezent na urodziny :D mówię Ci warto pojechać, ale albo jak najwcześniej, albo w tygodniu, bo dziś alpaki już chyba były zmęczone :D
  • Odpowiedz