Wpis z mikrobloga

@DamianQ00Q: Dwa lata temu planowałem kupić A5 po lifcie i trochę poczytałem.
Ogólnie w tym budżecie celujesz w samochody z przebiegiem realnym zaczynającym się w okolicach 250-300 tysięcy.
Niestety przy takim nalocie dużo może się w nich zepsuć.
Diesel 3.0 chyba miał najlepsze opinie, ale bardzo drogo wychodziła w nim wymiana rozrządu.
Kosztowne są też naprawy automatów.
Jeśli trafisz na samochód po naprawach to możliwe, że będziesz śmigał zadowolony.
Z racji,
  • Odpowiedz
@DamianQ00Q: nie bierz 2.0 tdi bo słabiutki jest. z 3.0 już fajnie przyspiesza a wcale dużo więcej nie pali.
co do samej A5 to technicznie jest prawie tym samym co audi a4, tylko w innej budzie. ja osobiście wolałbym coś większego, sam jeżdżę A6 C7.
  • Odpowiedz
@DamianQ00Q: rozważ A4 bo więcej miejsca, wygodniej i taniej a w środku wyglada tak samo. na dodatek gdybys chciał części blacharki zmieniać na przykład po kolizji to do A4 też tańsze niż do A5.
  • Odpowiedz
@DamianQ00Q: No B8 w tej kwocie chyba kupisz. Mi też się A5 podoba ale w środku wygrała A6. Mogłem kupić A7 ale drożej o jakieś 5k€ przynajmniej, poza tym większe ryzyko kradzieży niestety...
Następne auto ogólnie biorę chyba VW Arteon bo jest piękny i niedrogi, nowe Audice mi nie pasują już z tymi wnętrzami jak w samolocie.
  • Odpowiedz
@DamianQ00Q: Co do wymiany rozrządu to nigdy nie będziesz miał pewności czy został zrobiony, chyba że kupisz samochód od znajomego.
Ja zacząłem polifta szukać od kwoty 80 tysiecy, jednak w miarę czytania forum Audi i przeglądania ogłoszeń zatrzymałem się chyba na 130 tysiącach :) W tym momencie doszedłem do wniosku, że chyba mnie #!$%@?ło żeby tyle wydać na używany samochód, który nadal może okazać się miną... i kupiłem nowy
Co nieco
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DamianQ00Q: bierz 3.0tdi, jedyny sensowny silnik w tym aucie poza 3.0tfsi, którego nie znajdziesz do 40tys.
No i jeśli masz budżet na auto 43tys to raczej za mało, do tego dolicz min. 3tys na OC AC jeśli masz pełne zniżki, i z 1000-2000zl na jakiś pierwszy serwis oleje i inne
  • Odpowiedz
Za 40k takie auto, szykuj drugie tyle na remont tego


@pmub: Remont ku..wa czego za 40k? Wiesz w ogóle o czym gadasz? Nawet, jakby miał cały silnik z osprzętem zmieniać to w 17k się zmieści. Zamiast zawistnie #!$%@?ć, to może byś coś konkretnego powiedział.
  • Odpowiedz
Przemysle wszystko i ew bede sie rozgladal za a5 ew dozbieram jeszcze troszke.
Odbiegajac od tematu, co myslicie o megance 3 rs, wyglada na fajny #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz