Wpis z mikrobloga

@McJack: To może jeszcze inne pytanie, Aqara dogada się przez MiHome ze swoim czujnikami i resztą badziewka od Xiaomi np. termoemtr e-ink etc i da radę z tego robić jakieś konkretne automatyzacje typu czujnik ruchu + taśma yeelight?
Yeelight ma dostać za chwilę HomeKita to chyba wolę się już zamknąć w systemie Apple
@Ky0sHiR0: swoją wiedzę opieram jedynie o to co sam doczytałem na różnych forach, bo jeszcze nie używam całego ekosystemu, ale go kompletuje. Kupiłem już kilka lamp Yeelight, czujników Aqara, gatewaya Xiaomi (wersja chińska), pokrętła do lamp itp... Z tego co wiem, to bramka Xiaomi obsługuje wszystkie czujniki, natomiast Aqara nie widzi tych starszych czujników od Xiaomi, m.in. termometru
@McJack: Raczej i tak kupowałbym najnowsze czujniki od Aqary. Malinka fajna sprawa, zawsze można zrobić albo tylko do HomeKit albo przez HomeAssistanta do Homekita i GoogleHome ale znów patrząc jak nasz asystent działa po polsku to skróty Siri są dużo fajniejsze. Zresztą sam interfejs HomeKit'a wydaje się dużo bardziej przejrzysty od Google Home dla mnie.
Pytanie brzmi czy hub Awara będzie się komunikował z resztą urządzeń Xiaomi dobrze pt. tak jak
@Ky0sHiR0: bez znaczenia który hub xiaomi/aqara weźmiesz, od dawna już obsługują wszystko razem. W zasadzie aqare warto brać tylko jak chcesz używać homekita.
mihome ma od dawna intergrację z google home
@Ky0sHiR0: mihome ma integrację z google home, możesz dodać samodzielne urządzenia typu lampy czy odkurzacze, a czy czujniki z hubów też widać to nie wiem, chyba nie bo przed chwilą sobie podłączyłem mihome do google home i widzę tylko samodzielne urządzenia
@Ky0sHiR0: tak, wszystko na china, w zasadzie nie ma wyboru przy większej liczbie urządzeń.
Apka czasami trochę zwolni albo mapka ostatniej trasy w odkurzaczu wczytuje się kilka sekund ale na ogół działa raczej sprawnie.
A same urządzenia czyli np włączenie lampy włącznikiem to nie ma problemu bo wszystko lata po lanie
@Wu70: No tak, mi Yeelight czasami zlaguje niestety dlatego pytam. Planuje żarówki Yeelight'a i paski ledowe + aqara + czujniki do niej na razie. Wiesz może jakie dokładnie urządzenia mają bramkę BLE? Chcę podłączyć jeszcze stojący termometr
@Ky0sHiR0: mam wszystko co wymieniłeś i apka służy głównie do konfiguracji albo patrzenia sobie na wykresiki temperatur ( ͡° ͜ʖ ͡°) a samo włączanie włącznikami albo automatycznymi scenami działa elegancko po lanie, BLE mam w lampach yeelight 480 sufitowych i nocnych xiaomi bedside. Z tego co pamiętam jeszcze nawilżacz ma i może oczyszczacz też. Ten stojący termoment masz na myśli ten okrągły z wyświelaczem lcd/eink?
@Ky0sHiR0: a ten z zegarkiem ;-) Ja mam ten okrągły w wersji eink i BT (jest też LCD bez BT). Tak, całe oświetlenie w mieszkaniu mam w mihome, w tym rzeczy które nie są od xiaomi jak lustro led czy ledy w szafce pod tv ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także jak to ma działać to już kwestia fantazji i ustawień, większość to jednak gadżety i zabawa ale
Wu70 - @Ky0sHiR0: a ten z zegarkiem ;-) Ja mam ten okrągły w wersji eink i BT (jest t...

źródło: comment_oR1POMClKoqblmJeyoQSmVPRd6BvMTve.jpg

Pobierz
@Wu70: Rozumiem. No chciałbym tak jak mówię czujniki ruchu + temperatury aqary + door sensor dla np. drzwi wejściowych zaświecałby światło na 5 minut albo coś takiego. Jak podłączałeś coś nie z pod xiaomi?
@Ky0sHiR0: spokojnie ustawisz coś takiego. Światło nie od xiaomi bardzo prosto, np. ledami od szafki steruję przez gniazdko którym można sterować z mihome, jak masz jakieś klasyczne światło to też możesz zmienić włącznik na ścianie na ten aqara i on będzie klasycznie włączał/wyłączał zasilanie jak naciskasz + sterowanie mihome.

Tak, ta lampa ma BLE, mam takie, bardzo fajne. Ale są też inne, najfajniejsza to 650 z dodatkowymi ledami rgb, wszystko zależy