Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym przedstawić swoją subiektywną minirecenzję słuchawek #xiaomi #truewireless #airdotspro.
Wcześniej korzystałem z normalnych earpodsów, męczyło mnie jednak rozplątywanie kabla za każdym razem. Szukałem czegoś małego (wielkich JBLi nie chciałem brać do szkoły), bezprzewodowego, oraz lepszym wytłumieniem od earpodsów (czasami podczas jazdy autobusem w ogóle nie słyszałem muzyki).
Słuchawki zamówiłem z Gearbest, szły jakieś 10 dni roboczych (dokupiłem jakąś szybszą wysyłkę) i razem z shipem zapłaciłem około 280 zł.
W opakowaniu były oczywiście słuchawki, "powerbank", gumki do nakładania na słuchawkę gdyby była źle dopasowana do ucha, oraz kabel USB-C (niestety nie było kostki).
Słuchawki i obudowa są dosyć duże (pic rel), ale mieszczą się bez problemu do kieszeni (przynajmniej mojej).
Pierwsze łączenie ich z telefonem (ip 8+) było dosyć łatwe, w instrukcji jest to dobrze wyjaśnione. Późniejsze parowanie jest niesamowite, zazwyczaj kiedy wkładam je do uszu są już połączone z telefonem.
Audiofilem nie jestem, jakość dźwięku jak dla mnie jest dosyć dobra (a na pewno lepsza niż w earpods). Słuchawki wytłumiają dosyć dobrze, nie miałem żadnych problemów ze słuchaniem w autobusie. Producent chwali się aktywną redukcją szumów, ale szczerze mówiąc nie słyszę żadnej różnicy. Dodatkowym minusem redukcji szumów jest to, że powiadamiają nas o jej włączeniu/wyłączeniu poprzez informację po chińsku, której nie udało mi się rozszyfrować.
Co do trzymania baterii mam mało do powiedzenia, rzadko zdarza mi się używać ich na raz przez więcej niż godzinę. Starczają mi bez problemu na dzień słuchania (około 4h, dojazd i powrót ze szkoły, słuchanie w niej oraz w domu). Ładują się bardzo szybko. Jednak sprawdzanie baterii jest o wiele gorsze. Niby powiadamiają nas mruganiem diody o jej stanie, ale tylko 2 poziomy (wystarczający i niewystarczający)? Serio? Nie da się sprawdzić przez telefon.
W słuchawkach występuje lekkie opóźnienie dźwięku, o ile przy oglądaniu głupich filmików na YT to aż tak bardzo nie przeszkadza, to normalny serial czy film (np. na Netflixie) ogląda się średnio.
Da się słuchać na jednej słuchawce, jest to wygodne, druga jest wtedy po prostu w obudowie.
Urządzenia te posiadają również dotykowy bok dzięki któremu można pauzować/puszczać muzykę, włączać/wyłączać redukcję szumów oraz aktywować asystenta głosowego. Nie da się niestety podgłaśniać muzyki, na początku aktywowałem asystenta i mówiłem "Siri, volume up", ale kiedy zorientowałem się że ludzie patrzą na mnie jak na idiotę to po prostu zacząłem sterować za pomocą telefonu.
Słuchawki posiadają także czujniki które wykrywają zdjęcie założenie ich i kiedy to zarejestrują to puszczają/zatrzymają muzykę. Działa to bardzo dobrze.
TL;DR
+dosyć dobra jakość dźwięku i wytłumienie
+bardzo dobre łączenie się z telefonem
+dotykowe boki
+czujniki wykrywające założenie/zdjęcie
+cena

-opóźnienie dźwięku
-słabe sprawdzanie baterii

Trochę się rozpisałem, ale mam teraz dużo czasu. Jakby ktoś miał jakieś pytania to proszę o zadawanie ich w komentarzach.
#sluchawki #technologia
JohnnyAK11 - Cześć, chciałbym przedstawić swoją subiektywną minirecenzję słuchawek #x...

źródło: comment_3N6Pd6HmMzqOHDUTpX0CnmDRQ4qHZ6jz.jpg

Pobierz
  • 7
@PanPrezes_PL: Widziałem na allegro za 250 zł, ale bałem się że to podróbka (tak, wiem- podróba podróbki.
Do tego jak wyglądają to już kwestia osobista, mi się podobają, choć czasem wyglądają jak tampon