Wpis z mikrobloga

Hej Mirki mam problem z #vegas. Robie film z wakacji w vegas 14. Kilka plikow z gopro mojej siostry dodaje mi sie automatycznie z cropem. Na screenie zobaczcie ze obraz w podgladzie jest mniejszy niz na osi czasu. Gdy zaczynam przesuwac klip w lewo i prawo to dopoki trzymam lewy przycisk myszki obraz jest normalny i szeroki. Gdy tylko puszczam przycisk myszki podglad znow sie cropuje. Zauwazcie ze opcja crop nie jest wybrana i poszezanie widoku opcja crop/pan daje mi tylko czarne brzegi. Wywalalem juz kilka klipow ze swokek sciezki i wklejalem plik na nowo ale nic to nie daje. Pomoocy Mirki
#kiciochpyta #edycja
short_bob - Hej Mirki mam problem z #vegas. Robie film z wakacji w vegas 14. Kilka pl...

źródło: comment_KBUDPzj3599yjig1iqRgAI21T462UKFT.jpg

Pobierz
  • 10
@100L3C tak, maja ta sama rozdzielczosc. Dodalem kilkdziesiat klipow z 2 kamerek gopro i wiekszosc dodala sie ok ale 2 lub 3 klipy po dodaniu wygladaja jakby byly z zoomem. Cialem te pliki i dodawalem je od nowa, zawsze to samo. Inne pliki z tej kamery wygladaja ok a maja te sama rozdzielczosc
@100L3C juz tego probowalem. Problem w tym ze gdy wejde w pan/crop to widoczny klip jest szeroki i w widocznym polu miesci sie caly klip. Dlatego jest to dziwne ze po wyjsciu do podgladu znowu jest na cropie
@short_bob: A resetowałeś vegasa/pc? ( ͡° ͜ʖ ͡°) pewnie tak ale kto wie może jednak nie zresetowałeś ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Spróbuj może na nowym save wrzucić właśnie te zbugowane video. Może być to i problem vegasa, ja mam 16 bo szybciej renderuje i jest ciemna ale nie jestem pewny co do opcji bo jest ich chyba mniej dlatego moda z fx sciągłem.
@100L3C hmm dobry pomysl. Mysle zeby wywalic caly zcropowany klip z osi czasu. Nie wiem tylko czy vegas trzyma gdzies info o uzytych klipach. Chcialbym zostawic wszystko oprocz tego wkurzajacego klipu, zapisac i dopiero dodac i sprawdzic czy bedzie ok.
@short_bob: W pliku gdzie trzymasz video po dodaniu jakiegoś video po nim pojawia się mały pliczek, możesz go usunąć. Zawsze możesz scropowany plik przenieść gdzie indziej po czym po włączeniu vegasa pojawi się komunikat że nie widać pliku klikasz ignore a potem dodajesz od nowa ten co był scropowany, możesz mu zmienić nazwe to będzie całkiem inne video już xD
@100L3C ogromne dzięki za pomoc Cumplu!!! Wystarczylo zrobic kopię i zmienic nazwę pliku żeby wszystko działało. Niby proste ale sam bym na to nie wpadł. Dzięki jeszcze raz bo tu na mirko ciężko o pomoc. Do marudzenia za to zawsze się kogoś znajdzie haha
Pozdrawiam